Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nfz
12.03.2013 11:57

NFZ szykuje dużą zmianę. Dane pacjenta w sieci

Narodowy Fundusz Zdrowia testuje Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP). Znajdą się tam nasze choroby i koszt ich leczenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)

Wizyty u lekarza, pobyty w szpitalu, informacje o receptach i wykupionych lekach. Chory będzie miał online wgląd w historię swojego leczenia. Narodowy Fundusz Zdrowia testuje Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP). System ma być udostępniony w połowie roku.

Prezes NFZ Agnieszka Pachciarz wyjaśniła, że po zalogowaniu pacjent będzie mógł znaleźć również informacje, gdzie się leczyć w ramach ubezpieczenia w Funduszu oraz sprawdzić swoje uprawnienia do świadczeń.

- _ Bardzo chcielibyśmy, żeby ci, którzy mają wątpliwości do uprawnień, żeby sprawdzili to, czy na pewno zaświeci im się światełko na zielono właśnie w ZIP-ie. Oprócz tego, będzie rosła świadomość kosztów, bo oprócz informacji gdzie i kiedy ktoś się leczył, będzie informacja ile to kosztowało _ - mówi prezes NFZ.

Prezes Pachciarz poinformowała, że w celu bezpieczeństwa danych osobowych pacjent, który chce mieć dostęp do portalu, będzie musiał osobiście w oddziale NFZ odebrać login i hasło, które umożliwią zalogowanie do ZIP.

- _ Każdy dostanie w kopercie login i hasło. Gdy zaglądnie do systemu nie zobaczy swojego imienia i nazwiska, ale przypisany numer _ - tłumaczy szefowa NFZ.

W Zintegrowanym Informatorze Pacjenta będzie można znaleźć także informacje o programach profilaktycznych i leczeniu za granicą. Docelowo chory będzie mógł ocenić jakość udzielonych świadczeń lub poinformować o ewentualnych nieprawidłowościach.

Czytaj więcej w Money.pl
Boni ujawnia. To dotyczy wszystkich chorych Rząd niebawem zajmie się elektronicznym wykazem ubezpieczonych. Ujawniono, ile będzie kosztował.
NFZ straszy. Może rozwiązywać kontrakty Kontrola NFZ wykazała, że w grudniu ubiegłego roku ponad 34 proc. świadczeń było rozliczanych niezasadnie.
Tagi: nfz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz