Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Nie dla wszystkich frankowiczów pomoc? Morawiecki wskazuje, kogo nie powinna dotyczyć

Nie dla wszystkich frankowiczów pomoc? Morawiecki wskazuje, kogo nie powinna dotyczyć

 

Zdaniem wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego, należy wprowadzić kryterium dochodowe dla osób, które chciałyby pozbyć się kredytu walutowego, choć zaznaczył, że to nie jest jego prerogatywa.

- Osoby, które są najbardziej majętne, a już zwłaszcza te, które kupowały dla celów inwestycyjnych nieruchomości kredytowane we frankach, nie powinny otrzymać żadnej pomocy - przekonywał.

- Pomoc i to w poważnym zakresie powinna pójść dla rodzin, których nie stać na obsługę długu, które wpadły w tarapaty a szczególnie tam, gdzie ktoś stał się bezrobotny - argumentował.

morawiecki, frankowicze
x-news.pl
Czytaj także
Polecane galerie
NordStream
83.20.61.* 2016-03-21 17:56
Rząd polski powinien pomóc klientom polskich banków, jeżeli już chce pomagać. Jak ktoś brał kredyt w bankach innych krajów, to niech się zwróci do rządów tamtych krajów.
frankowicz setny
94.254.166.* 2016-01-31 20:18
No tak... kogos stac na kredyt we frankach, a do tego placenie podatkow, wiec no coz... kwestia czasu kiedy bankructwo! albo problem rozwiazany zostanie raz, albo zostanie czkawką
Konrad Płachowicz
109.173.218.* 2016-01-28 13:44
No jasne, że nie dla wszystkich. 500 zł na każde dziecko też nie dla wszystkich i nie na każde. Podatek od wielkich sklepów? Też nie dla wszystkich. Rząd przy każdej sytuacji traktuje podmioty bardzo wybiórczo, jedynie na swoją korzyść - nigdy na korzyść ludzi, konsumentów, poszkodowanych itp. A klauzule niedozwolone w regulaminach i umowach? Kogo to obchodzi, radźcie sobie sami. Dobrze, że chociaż UOKiK wypowiedział wojnę oszustom i mam wrażenie, że rok 2016 upłynie pod znakiem zwalczania klauzul niedozwolonych - przynajmniej w serwisach internetowych. Patrząc na roczny raport klauzulowy - już i tak jest lepiej niż było kilka lat temu, ale nie jest to idealna sytuacja -> http://klauzuleniedozwolone.pl/roczny-raport-klauzulowy-podsumowanie-roku-2015/
Zobacz więcej komentarzy (132)