Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie będzie amerykańskich sankcji wobec Chin

0
Podziel się:

Izba Reprezentantów nie poprze uchwalonej niedawno przez Senat ustawy, która to przewiduje.

Nie będzie amerykańskich sankcji wobec Chin
(kevindooley/CC/Flickr.com)

Izba Reprezentantów nie poprze uchwalonej niedawno przez Senat ustawy przewidującej sankcje odwetowe USA wobec Chin za sztuczne zaniżanie kursu swojej waluty - zapewnili *administrację prezydenta Baracka Obamy *republikańscy przywódcy w Izbie.

Wezwali oni jednak prezydenta, aby _ przejął przywództwo _ w sprawie konfliktu z Chinami na tle zaniżania kursu waluty (juana), które pogłębia deficyt USA w wymianie handlowej z tym krajem.

Wczoraj doszło do przesłuchania na temat stosunków ekonomicznych USA z Chinami w Komisji Dochodów Państwa Izby Reprezentantów. Republikanie, którzy mają w Izbie większość, naciskali na składających wyjaśnienia w tej sprawie przedstawicieli ministerstw skarbu i handlu.

Republikański przewodniczący komisji, kongresmen Dave Camp, wezwał administrację, aby sformułowała stanowisko w kwestii zaniżania kursu waluty przez Chińczyków i wskazała Kongresowi, co powinien zrobić w tej sprawie.

Prezydent Obama sugerował, że ustawa Senatu o sankcjach wobec Chin nie leży w interesie USA, ale Biały Dom nie zajął w tej sprawie wyraźnego stanowiska.

Zobacz, na czym polegają amerykańskie pretensje wobec Chin (ang.):

Ustawa o sankcjach przeszła w Senacie z inicjatywy Demokratów, którzy mają w tej izbie większość. Są oni pod naciskiem elektoratu, domagającego się ostrzejszych posunięć przeciw manipulacji walutą przez Chiny. Aby ustawa stała się prawem, musi zostać uchwalona przez obie izby Kongresu i uzyskać podpis prezydenta.

Propozycja ukarania Chin spotkała się z krytyką większości komentatorów i ekspertów. Przestrzegają oni przed protekcjonistycznymi krokami, które ich zdaniem mogą doprowadzić do chińsko-amerykańskiej wojny handlowej.

Czytaj w Money.pl o relacjach USA-Chiny
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t46768.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chiny;groza;wstrzymaniem;kontaktow;wojskowych;z;usa,250,0,921850.html) Chiny grożą USA. Stany sfrustrowane Chiny ostrzegły Stany Zjednoczone, że planowana przez Amerykanów sprzedaż sprzętu wojskowego Tajwanowi na sumę 5,85 mld dolarów odbije się na kontaktach wojskowych między Pekinem a Waszyngtonem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t98363.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;boja;sie;chinskiej;armii;i;hakerow,240,0,896752.html) Amerykanie boją się Chin? Zobacz dlaczego W dorocznym raporcie dla Kongresu USA Pentagon poinformował w środę, że Chiny koncentrują się na zbudowaniu nowoczesnej, dobrze wyposażonej armii, wyspecjalizowanej głównie w działaniach regionalnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t154750.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/joe;biden;w;chinach;bada;przyszlego;przywodce,197,0,893125.html) Wszystko zależy od Chin, więc Biden je bada Pomyślność światowej gospodarki zależy od znalezienia porozumienia przez Chiny i Stany Zjednoczone - powiedział przebywający w Pekinie wiceprezydent USA Joe Biden rozmowie ze swoim odpowiednikiem Xi Jinpingiem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)