Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie będzie kuratora w TVP. Na razie

0
Podziel się

Minister Skarbu poczeka z radykalnymi krokami na decyzję sądu rejestrowego.

Nie będzie kuratora w TVP. Na razie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDSqCLqZ

Aleksander Gradzapowiedział we wczorajszej _ Kropce nad i _, że na razie powstrzyma się od wprowadzania zarządu komisarycznego w Telewizji Polskiej. Czeka na decyzję sądu rejestrowego, który ma zdecydować który zarząd publicznego nadawcy jest legalny: poprzedni z Andrzejem Urbańskim, czy może nowy, pod tymczasowym kierownictwem Piotra Farfała.

Zobacz opinie na temat dwuwładzy w Telewizji Polskiej
*Awantura wokół TVP. Politycy: To farsa! * KRRiT uważa, że odwołanie zarządu TVP jest nieważne. LPR i Samoobrona kontrolują spółkę. Posłuchaj komentarzy polityków i ludzi mediów

Pełniący obowiązki prezesa Telewizji Polskiej Piotr Farfał czuje się pełnoprawnym szefem spółki. Twierdzi, że został nim w piątek, kiedy to rada nadzorcza na trzy miesiące zawiesiła dotychczasowego prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego i dwóch członków zarządu - Sławomira Siwka i Marcina Bochenka. Zawieszeni prezesi nie zgadzają się z tą decyzją.
Piotr Farfał podkreśla, że zarząd nie może podważać uchwał Rady:

bDSqCLrb

Zawieszony zarząd podważa uchwały Rady, gdyż ta podjęła je w ośmio-, a nie dziewięcioosobowym składzie.

Oddelegowany do zarządu z rady nadzorczej Tomasz Rudomino przypomina jednak jej dwa posiedzenia, kiedy to w niepełnym składzie organ ten podejmował wiążące decyzje:

Piotr Farfał złożył wniosek do Krajowego Rejestru Sądowego o rejestrację zmian w zarządzie spółki. Zażalenie na decyzje Rady złożyli zaś prezes Urbański oraz Sławomir Siwek.

Piotr Farfał jest pewien, że sąd rejestrowy przyzna mu rację:

bDSqCLrh

Sąd rejestrowy podejmie decyzję w ciągu 14 dni. Obie strony sporu zapewniają, że przyjmą ją z pokorą.

bDSqCLrC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)