Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie chcą włączenia reaktorów atomowych

0
Podziel się:

Większość Japończyków sprzeciwia się ponownemu uruchomieniu siłowni, zamkniętych po tragicznym trzęsieniu ziemi i fali tsunami.

Nie chcą włączenia reaktorów atomowych
(mandj98/CC/Flickr)

Większość Japończyków sprzeciwia się ponownemu uruchomieniu reaktorów atomowych, zamkniętych po tragicznym trzęsieniu ziemi i fali tsunami z 11 marca - wynika z sondażu opublikowanego przez dziennik _ Nikkei _.

Przed 11 marca około 30 proc. japońskiej energii elektrycznej wytwarzały 54 reaktory jądrowe rozmieszczone w całym kraju. Jednak od czasu kryzysu w elektrowni Fukushima I, poważnie uszkodzonej przez trzęsienie ziemi i spowodowaną przez nie falę tsunami, 35 reaktorów wciąż pozostaje zamkniętych po przeprowadzonych w nich inspekcjach bezpieczeństwa i stanu technicznego.

Opublikowana w poniedziałek przez konserwatywny dziennik ekonomiczny ankieta wskazuje, że prawie 70 proc. badanych sprzeciwia się wznowieniu pracy wyłączonych obecnie reaktorów. 47 proc. uważa, że liczba reaktorów atomowych w Japonii powinna zostać zmniejszona, a 21 proc. jest zdania, że wszystkie powinny zostać zamknięte.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie w ciągu weekendu na próbie 893 osób.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t135256.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/japonia;podwyzsza;podatki;na;odbudowe,128,0,860544.html) Japonia podwyższa podatki. Na odbudowę By sfinansować odbudowę północno-zachodniej części kraju, zniszczonej w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami z 11 marca tymczasowo mają wzrosnąć m.in. podatek dochodowy i VAT.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t75450.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/japonczycy;maja;dosc;chca;kraju;bez;atomu,148,0,853652.html) Japończycy mają dość. Chcą kraju bez atomu Energia nuklearna zabezpiecza jedną trzecią zapotrzebowania energetycznego tego kraju, ubogiego w surowce naturalne.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)