Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie dogadali się w sprawie spreadów

0
Podziel się:

Rząd chce aby przy spłacaniu kredytów stosowane były średnie kursy NBP. Banki się nie godzą.

Nie dogadali się w sprawie spreadów
(Amorphis/iStockphoto)
bFgpaNhN

Nadal nie ma porozumienia w sprawie ograniczenia dużych spreadów walutowych stosowanych przez banki.

Nad propozycjami ministerstwa gospodarki dotyczącymi zmniejszenia różnicy pomiędzy kursami kupna i sprzedaży walut zastanawiali się podczas wspólnego spotkania eksperci resortu, a także przedstawiciele między innymi Związku Banków Polskich, ministerstwa finansów i Narodowego Banku Polskiego.

Na zmniejszeniu spreadów zależy osobom, które zaciągnęły kredyt walutowy i muszą spłacać raty przeliczane na franki czy euro po wysokim bankowym kursie.

bFgpaNhP

Wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak podkreśla, że powinny zostać stworzone warunki, w których żadna strona - bank ani kredytobiorca - nie będzie poszkodowana.

POSŁUCHAJ MIECZYSŁAWA KASPRZAKA:

Do tej pory ministerstwo gospodarki proponowało, aby przy spłacaniu kredytów stosowane były średnie kursy NBP. Podczas dzisiejszego spotkania padły też inne propozycje, ale o szczegółach wiceminister Mieczysław Kasprzak nie chciał mówić.

Wiadomo, że przedstawiciele banków upierali się, że prawo nie powinno działać wstecz. Może to oznaczać, że na lepsze warunki będą mogły liczyć tylko osoby, które kredyt walutowy dopiero zaciągną.

bFgpaNhV

Czytaj w Money.pl

bFgpaNiq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)