Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pzu
22.11.2005 13:16

Nie ma szans na szybki debiut PZU na giełdzie

Minister Skarbu Państwa Andrzej Mikosz nie widzi szans, żeby w bliskiej perspektywie mogło dojść do giełdowego debiutu PZU.

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister Skarbu Państwa Andrzej Mikosz nie widzi szans, żeby w bliskiej perspektywie mogło dojść do giełdowego debiutu PZU.

"Nie widzę szans na debiut PZU na giełdzie w bliższym horyzoncie" - powiedział we wtorek dziennikarzom Mikosz.

Mikosz nie chciał odpowiedzieć, czy Skarb Państwa złoży odwołanie od postanowienia sądu arbitrażowego, który kilka miesięcy temu uznał, iż Polska naruszyła niektóre warunki umowy o popieraniu i wzajemnej ochronie inwestycji pomiędzy Holandią a Polską.

W połowie sierpnia prezes PZU Cezary Stypułkowski poinformował, że jego zdaniem idealnym terminem debiutu PZU na warszawskiej giełdzie byłby maj-czerwiec 2006 roku, ale wcześniej musi dojść do porozumienia polskiego rządu z Eureko.

Eureko skierowało sprawę do arbitrażu po tym, jak w 2002 roku rząd polski zdecydował, że zachowa kontrolę nad PZU i wycofał się z realizacji aneksu z 2001 r. do umowy prywatyzacyjnej, zgodnie z którym Eureko miało, do posiadanych już wspólnie z BIG Bankiem Gdańskim 30 proc. akcji PZU, dokupić kolejne 21 proc., gdy spółka ta będzie wprowadzana na giełdę.

MSP wynegocjowało ugodę z Eureko, jednak Sejm zablokował jej podpisanie.

Tagi: pzu, gpw, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz