Notowania

polska w strefie euro
18.05.2011 16:52

Nie przyjmiemy euro nawet do 2019 roku?

Jolanta Fedak nie jest zdziwiona, że Jacek Rostowski nie potwierdził, iż do 2019 roku przyjmiemy wspólną walutę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Minister pracy Jolanta Fedak nie jest zdziwiona faktem, że minister finansów nie potwierdził informacji, iż do 2019 roku przyjmiemy wspólną walutę. *

Wczoraj Jacek Rostowski przyznawał, że nie jest pewny, czy w ciągu najbliższych ośmiu lat Polska wejdzie do strefy euro. Minister powiedział o tym w Brukseli, pytany, czy za kadencji nowego szefa Europejskiego Banku Centralnego Polska przyjmie wspólną walutę. Na czele EBC od jesieni będzie stał Włoch Mario Draghi, a jego kadencja potrwa właśnie 8 lat.

Minister pracy przekonywała, że w obecnych kryzysowych czasach trudno planować z większym wyprzedzeniem polską drogę do euro.Strefa euro podlega zbyt dużym perturbacjom - mówi Fedak.

POSŁUCHAJ JOLANTĘ FEDAK:

Pierwotnie Polska miała przystąpić do strefy euro w 2009 roku, ale termin ten przesunięto do co najmniej 2015 roku.

Z powodu kryzysu finansowego w Europie i kłopotów takich krajów, jak Irlandia czy Grecja, w ostatnich miesiącach poparcie Polaków dla wejścia kraju do strefy euro znacznie spadło.

Tagi: polska w strefie euro, jolanta fedak, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz