Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie ubędzie placówek pocztowych

0
Podziel się

Ministerstwo Infrastruktury chce zagęścić sieć placówek. Będą to agencje, a nie urzędy.

Nie ubędzie placówek pocztowych
(sludgegulper/CC/Flickr)
bEhRSBqZ

W wyniku prowadzonych zmian w Poczcie Polskiej nie zmniejszy się liczba placówek pocztowych, ale będzie mniej urzędów. W miejsce urzędów tworzone będą agencje pocztowe - mówił w Sejmie wiceminister infrastruktury Maciej Jankowski.

Jankowski odpowiadał na pytania Krystyny Łybackiej i Wiesława Szczepańskiego (SLD) w sprawie planów zmniejszenia liczby urzędów pocztowych. W ocenie posłów, zapowiadane zwolnienia i ograniczenie liczby urzędów pocztowych doprowadzi do zmniejszenia dostępności do usług oraz zapaści cywilizacyjnej terenów wiejskich, z których zniknie poczta.

Wiceminister zapewniał, że ograniczenie liczby urzędów nie oznacza zmniejszenia sieci pocztowej. - _ Nie jest tak, że liczba placówek pocztowych będzie zmniejszona. W konsekwencji zmian będzie ich więcej _ - powiedział.

bEhRSBrb

Podkreślił, że przepisy ustawowe określają normy liczby placówek, które nie mogą być zmniejszone. - _ Norma ustawowa, to jedna placówka na 7 tys. mieszkańców, a na terenach wiejskich jedna na 85 km kwadratowych. Minimum w skali kraju, to 8240 placówek _ - wyliczał.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t87126.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/zarzadzanie/artykul/poczta;polska;mocno;tnie;na;prowincji,215,0,756183.html) Poczta Polska mocno tnie na prowincji
Obecnie w kraju są 8324 placówki, więc minimum jest spełnione. Jedna placówka przypada na 6100 mieszkańców, a na wsi jedna placówka na 64,6 km kwadratowych - tłumaczył. Zapewnił, że gęstość sieci będzie zwiększana i otwierane będą nowe placówki - głównie w miastach.

Zaznaczył, że zarząd poczty ma świadomość, iż dla pracownika każde wypowiedzenie jest dramatyczne, jednak - jak nawet przyznają związkowcy z poczty - dotychczasowe zwolnienia w sytuacji firmy, były zasadne.

Powiedział, że w latach 2008-10 zatrudnienie zmniejszyło się o 3507 etatów. Zwolnienia objęły 822 etaty w administracji, 3770 etatów pracowników zarządzających i 457 etatów związanych z zarządzaniem. Natomiast wzrosło zatrudnienie w pionie eksploatacji o 1542 etaty - podał.

bEhRSBrh
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t87126.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/cba;przeswietla;pocztowe;przetargi,64,0,766016.html) CBA prześwietla pocztowe przetargi Funkcjonariusze sprawdzają umowy i kontrakty jakie zawierano w spółce w ostatnich trzech latach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t75639.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;poczty;i;jego;zastepca;odwolani,162,0,741282.html) Prezes Poczty i jego zastępca odwołani Według premiera w zarządzie Poczty Polskiej potrzeba innych ludzi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t87126.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wiadomo;kto;pokieruje;poczta;polska,145,0,764817.html) Wiadomo kto pokieruje Pocztą Polską Rada nadzorcza wybrała Jerzego Jóźkowiaka. Nowy szef ma wprowadzić pocztę na giełdę.
bEhRSBrC
kraj
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)