Notowania

Niech wyniosą krzyż z Sejmu. Na kolanach!

Maciej Czujko pisze, dlaczego posłowie powinni go wynieść na kolanach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Krzyża nie powinno być w Sejmie. Pierwszy antychryst Rzeczypospolitej ma rację. Piszę to jako katolik - z pełną odpowiedzialnością. Nie powinno go tam być, ale z innego powodu niż podawany przez Palikota.

Posłowie powinni niezwłocznie odnieść krzyż do najbliższego kościoła. I to na kolanach. Bo jeśli większość, która chce go w Sejmie zatrzymać, wierzy w Boga, to już zdecydowana mniejszość stosuje się do jego przykazań. Nie mam na myśli ich życia prywatnego, ale sejmowe ekscesy.

Co rusz przecież: rzucają się sobie do gardeł, dąsają, oczerniają, przechwalają, knują, bluźnią, piją, donoszą, manipulują i kłamią. Jeszcze żeby zdarzyło się któremuś: przeprosić, wybaczyć i poprawić się na stałe albo chociaż na długo - nic z tego.

Od pierwszej kadencji żyją w grzechu i - pchając sobie noże w plecy, czy kosy pod żebra - oburzają się, że ktoś chce im zabrać symbol chrześcijańskich wartości z sali obrad.

Jeśli są tak bardzo przywiązani do znaków proponuję im inny symbol, starotestamentowy. Coś, z czasów, kiedy Bóg miał mniej litości. Na przykład tablice mojżeszowe albo arkę Noego - tylko taką nową, do której ładuje się grzeszników i całość zatapia.

Wiem, że to niechrześcijańska koncepcja i będę się musiał z tego wyspowiadać, ale ja w przeciwieństwie do posłów w konfesjonale przeproszę i już nigdy tak nie napiszę. A oni wyjdą z kościoła i przy najbliższej okazji znów urządzą jakąś jatkę.

Sprawa Palikota i krzyża w Sejmie w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t160792.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;zapowiada;wniosek;w;sprawie;krzyza,55,0,935479.html) Palikot: Nie będziemy zdejmowali krzyża Janusz Palikot zapewnia, że nie chce wywoływać awantury w Sejmie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t160985.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/palikot;zaczyna;od;rzadu;fachowcow;i;krzyza,163,0,934819.html) Palikot zaczyna od rządu fachowców i....krzyża Jego zdaniem symbole religijne muszą zniknąć z miejsc publicznych, a przede wszystkim z Sejmu. _ Kościół nie jest autorytetem _. Domaga się też ....
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t133870.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/gwiazda;dawida;obok;krzyza;palikot;w;akcji,117,0,786037.html) Gwiazda Dawida obok krzyża. Palikot w akcji Ruch Poparcia Janusza Palikota chce ogólnopolskiej debaty na temat symboli religijnych.
Tagi: krzyż w sejmie, krzyż, sejm, palikot, wiadomości, felieton
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz