Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy apelują w sprawie atomu w Polsce

0
Podziel się

Trwa akcja zbierania podpisów pod protestem przeciwko budowie reaktorów w Polsce.

Niemcy apelują w sprawie atomu w Polsce
(mandj98/CC/Flickr)
bDTLmsid

Władze przygranicznego landu Meklemburgia-Pomorze Przednie apelują do polskich władz o rezygnację z planów budowy elektrowni atomowych. Jednocześnie trwa akcja zbierania podpisów pod protestem przeciwko budowie reaktorów w Polsce.

Władze landu mają wiele wątpliwości co do polskich planów atomowych. Ich zdaniem, projekt programu jądrowego w naszym kraju jest niedbały, niepełny i bagatelizujący zagrożenia. Dlatego Meklemburgia-Pomorze Przednie będzie walczyć o jego wstrzymanie.

Minister spraw wewnętrznych landu Lorenz Caffier przekonuje, że rezygnacja z planów budowy elektrowni atomowych w Polsce leży w interesie mieszkańców po obu stronach granicy.

bDTLmsif

Meklemburgia-Pomorze Przednie to nie pierwszy land sprzeciwiający się polskim planom atomowym. Wcześniej do ich wstrzymania wzywał premier Saksonii. Jednocześnie w regionach przygranicznych zbierane są podpisy pod protestem przeciwko budowie reaktorów. Na złożenie skargi Niemcy mają czas do 4 stycznia.

Czytaj więcej o energetyce jądrowej w Polsce
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t142000.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemcy;protestuja;przeciwko;budowie;elektrowni;w;polsce,246,0,976374.html) Nie chcą elektrowni atomowej w Polsce. Pierwsze protesty Plany budowy elektrowni jądrowej w Polsce mogą wpłynąć na relacje z krajami, które są przeciwne atomowi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t97788.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/konsultacje;srodowiskowe;nie;opoznia;programu;jadrowego,121,0,947321.html) Program atomowy zagrożony? Oni mówią... Przedłużono na prośbę Niemiec, Austrii i Finlandii konsultacje polskiego programu budowy atomówek.
bDTLmsiG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)