Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

Niemcy chcą miliardów od Lehman Brothers

0
Podziel się:

Spośród banków najwięcej - 6,3 mld dolarów - domaga się Deutsche Bank.

Niemcy chcą miliardów od Lehman Brothers
(PAP/EPA)

Niemieckie instytucje finansowe wystąpiły wobec upadłego amerykańskiego banku inwestycyjnego Lehman Brothers z roszczeniami wysokości 50 mld dolarów.

Jak wynika z zestawień administrującej masą upadłościową Lehman Brothers firmy Epiq Systems, z roszczeniami wystąpiły nie tylko indywidualne banki, lecz także m.in. Federalne Zrzeszenie Banków Niemieckich (BdB).

Lehman Brothers ogłosił upadłość 15 września 2008 wywołując tym samym głęboki kryzys na rynkach finansowych. Długi banku inwestycyjnego wynoszą obecnie 613 mld dolarów.

Największa część płynących z Niemiec roszczeń przypada na BdB. Federalne Zrzeszenie Banków Niemieckich żąda 25,7 mld dolarów. Według informacji z kręgów finansowych chodzi przy tym o inwestorów instytucjonalnych, w tym na przykład gminy oraz dostawców usług komunalnych, którzy wystąpili do BdB.

System Gwarancyjny Banków Niemieckich zgłosił roszczenia w wysokości 3 mln euro. Natomiast Bank Federalny domaga się 10,4 mld dolarów.

Wśród niemieckich banków z największymi żądaniami na pierwszym miejscu znajduje się Deutsche Bank, który domaga się 6,3 mld dolarów. O pieniądze walczy też m.in. Commerzbank, który chce 4,9 mld dolarów.

Eksperci są jednak zdania, że szanse odzyskania pieniędzy z masy upadłościowej są niewielkie.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)