Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sankcje wobec rosji
01.07.2014 10:40

Niemcy grożą Rosji. "Sankcje możliwe już dziś"

Żądania nie zostały spełnione - powiedział przedstawiciel Bundestagu, dodając, że wprowadzenie sankcji staje się nieodzowne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Deutscher Bundestag/Lichtblick/Achim Melde)

W reakcji na wydarzenia na Ukrainie Unia Europejska już dziś może zdecydować o wprowadzeniu kolejnych sankcji wobec Rosji. Poinformował o tym szef komisji spraw zagranicznych niemieckiego Bundestagu Norbert Roettgen.

W wywiadzie dla rozgłośni Deutschlandfunk Roettgen powiedział, że jeśli Unia Europejska chce zachować wiarygodność, to musi podjąć kolejne kroki wobec Rosji.

Jego zdaniem, decyzja w tej sprawie zapadnie już dziś. Polityk przypomniał, że Wspólnota przedstawiła Rosji konkretne i możliwe do spełnienia żądania. Unia domagała się m.in. uszczelnienia rosyjsko-ukraińskiej granicy tak, aby ograniczyć napływ na wschód Ukrainy rebeliantów i broni.

Żądania nie zostały spełnione - powiedział Roettgen, dodając, że wprowadzenie sankcji staje się nieodzowne.

Unia Europejska przedstawiła w miniony piątek separatystom czteropunktowe ultimatum, którego warunki mają zostać spełnione do 30 czerwca. Składają się na nie: przywrócenie kontroli władz ukraińskich nad trzema przejściami granicznymi.

Zawarcie porozumienia umożliwiającego OBWE monitorowanie przestrzegania rozejmu; uwolnienie zakładników, w tym obserwatorów OBWE. Rozpoczęcie rzeczowych negocjacji na temat wdrażania planu pokojowego Poroszenki.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: sankcje wobec rosji, niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz