Notowania

Niemcy: Mały napływ pracowników ze wschodu

Po otwarciu niemieckiego rynku pracy miesiąc temu nie zauważono znacznego napływu pracowników ze wschodnioeuropejskich państw Unii Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mbrochh/CC/Flickr)

Po otwarciu niemieckiego rynku pracy miesiąc temu nie zauważono znacznego napływu pracowników ze wschodnioeuropejskich państw Unii Europejskiej - poinformowała niemiecka Federalna Agencja Pracy (BA) w Norymberdze.

_ - Na razie nie odczuwamy wymiernych konsekwencji _ zniesienia barier na rynku pracy - powiedział Raimund Becker z zarządu BA. Według niego ankiety przeprowadzone w urzędach pracy w regionach graniczących z Polską pokazały, że po 1 maja nie odnotowano dużego napływu poszukujących pracy zza wschodniej granicy Niemiec.

Zdaniem Beckera w wielu przypadkach barierą, utrudniającą podjęcie pracy w Niemczech przez obywateli nowych krajów Unii Europejskiej, jest brak znajomości języka niemieckiego. Z informacji, przekazanych przez większe firmy wynika, że pracownicy z tych państw są zainteresowani głównie zajęciami, które nie wymagają wyższych kwalifikacji zawodowych.

1 maja w Niemczech wygasł maksymalny siedmioletni okres przejściowy, w którym kraje dawnej unijnej Piętnastki mogły ograniczać swobodę podejmowania pracy przez obywateli ośmiu państw z Europy Środkowej i Wschodniej, które przystąpiły do UE w 2004 r. Jedynie Niemcy i Austria utrzymywały bariery przez pełne siedem lat.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t122803.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/pracownicy;ze;wschodu;to;szansa;dla;nas,4,0,823300.html) "Pracownicy ze wschodu to szansa dla nas" Niemiecka minister spodziewa się 100 tys. osób z Europy Środkowo-Wschodniej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t110140.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/emigracja;do;niemiec;juz;tam;jestesmy,178,0,821682.html) Emigracja do Niemiec? Już tam jesteśmy Ekonomiści nie obawiają się masowych wyjazdów pracowników po otwarciu kolejnych rynków pracy dla Polaków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t45173.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/niemcy;czekaja;na;740;tysiecy;polakow;kusza;mieszkaniami,230,0,819686.html) Niemcy czekają na 740 tysięcy Polaków. Kuszą mieszkaniami Rynek pracy w Niemczech potrzebuje 3 milionów pracowników. Firmy są gotowe oferować dobre warunki pracy.
Tagi: otwarcie niemieckiego rynku pracy, niemcy, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, czołówki, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz