Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
15.11.2013 09:20

Niemcy: prasa o tajnych operacjach armii USA

Tylko w ubiegłym roku Amerykanie wydali na utrzymanie swoich baz w Niemczech ponad 3 mld dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MivPiv/iStockphoto)

Tocząc wojnę z terroryzmem armia amerykańska prowadzi część swoich operacji z terytorium Niemiec - informuje dziennik _ Sueddeutsche Zeitung _.

Amerykanie ściśle współpracują przy tym z niemieckimi służbami specjalnymi.Dziennikarze _ Sueddeutsche Zeitung _ oraz telewizji NDR przez ponad rok zbierali informacje o działalności Amerykanów w Niemczech.

Okazuje się, że w amerykańskich bazach wojskowych zlokalizowanych na terytorium Niemiec zapadają decyzje o atakach prowadzanych w Afryce przy pomocy samolotów bezzałogowych. W jednej z baz na terenie Bawarii Amerykanie ćwiczą operacje przy użyciu dronów.

Wszystko to odbywa się we współpracy z niemieckimi służbami specjalnymi, które dostarczają Amerykanom informacje o osobach podejrzanych o terroryzm.

Dziennikarze ustalili, że tylko w ubiegłym roku Amerykanie wydali na utrzymanie swoich baz w Niemczech ponad 3 mld dolarów. Na całym świecie amerykańska armia potrzebuje więcej pieniędzy tylko w Afganistanie, gdzie prowadzona jest regularna wojna.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy żądają od Amerykanów gwarancji Berlin chce wykluczenia możliwości podsłuchiwania oraz nałożenia ograniczeń na wzajemne szpiegostwo przemysłowe.
USA nie wycofają broni jądrowej w Niemiec Planowana przez Pentagon modernizacja arsenałów broni atomowej ma objąć także głowice rozlokowane na terenie Niemiec.
Szef wywiadu: "Nie podsłuchiwaliśmy" Szef wywiadu USA James Clapper zapewnił wczoraj, że sojusznicy USA także prowadzą działania wywiadowcze przeciwko amerykańskim liderom.
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz