Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy: To nie jest budżet doskonały

0
Podziel się:

Niemiecka prasa podzielona w ocenie efektów budżetowego szczytu.

Niemcy: To nie jest budżet doskonały
(jonworth-eu/CC/Flickr)

Niemiecka prasa podzielona w ocenie efektów budżetowego szczytu. Komentatorzy piszą o sukcesie płatników netto. Jednak nie brakuje głosów, że to kolejny budżet, który cementuje obecny układ, zamiast stawiać na konkurencyjność Europy.

Nie jest to budżet doskonały, ale najlepszy jaki dało się obecnie wywalczyć - ocenia dziennik _ Sueddeutsche Zeitung _. Jak czytamy, umowa godzi kilka ważnych postulatów. Unia Europejska przyłącza się do oszczędnościowej polityki krajów członkowskich. A jednocześnie wysyła sygnał Brytyjczykom, że chce ich we Wspólnocie. Gazeta ostrzega też Parlament Europejski przed próbą zablokowania budżetu. Lepszego wywalczyć się nie uda - czytamy w _ Sueddeutsche Zeitung _.

Komentator _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _ pisze z kolei o betonowych finansach Unii i ubolewa, że po raz kolejny większość unijnych pieniędzy zostanie wydana na rolnictwo i wsparcie strukturalne. Polityczni zwycięzcy szczytu to unijni płatnicy netto, którzy przeforsowali oszczędności. Przegrywa jednak konkurencyjność Europy - czytamy we _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _.

Czytaj więcej w Money.pl
Wszyscy się boją tego komisarza. Dlatego... Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble opowiedział się za nadaniem unijnemu komisarzowi do spraw walutowych większych kompetencji.
Nie ma zgody na budżet stefy euro. Niemcy blokują reformy Powstanie natomiast unia bankowa. Czy Polska zdecyduje się do niej przystąpić?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)