Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy zgodzą się zakopać Nord Stream?

0
Podziel się:

Dopóki gazociągiem nie płynie gaz, jego zakopanie jest ciągle możliwe.

Niemcy zgodzą się zakopać Nord Stream?
(nord-stream.com)

2 lutego w Berlinie odbędzie się pierwsze spotkanie polsko-niemieckiej grupy roboczej, która ma zająć się problemem zakopania gazociągu Nord Stream na wysokości Świnoujścia.

Rurociąg na północnym podejściu do portu u ujścia Świny nie został zagłębiony w dnie morskim. Może to w przyszłości utrudnić wpływanie do portu masowców, wynika z wypowiedzi prezesa zarządu Morskich Portów Szczecina i Świnoujscia Jarosława Siergieja.

- _ Z tych informacji, które na bieżąco otrzymujemy ze spółki Nord Stream wynika, że rurociąg już jest ułożony na wysokości Świnoujścia i jest gdzieś mniej więcej w połowie Bałtyku, daleko za Bornholmem _ - tłumaczy Siergiej.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA SIERGIEJA:

(Źródło: IAR)

Celem powołąnia zespołu polsko niemieckiego jest przekonanie spółki Nord Stream do zakopania rury gazociagu.

- _ Gdyby się nie powiodło, ten cel nie został osiągnięty, my chcielibyśmy mieć już dzisiaj przeświadczenie i być pewni, że Niemcy stwarzają obecnie takie warunki techniczne i technologiczne w układaniu rurociągu, które w przyszłości pozwolą na jego zagłębienie _ - dodał prezes zarządu portów.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA SIERGIEJA:

(Źródło: IAR)

Nord Stream musi uzyskać zezwolenie władz niemieckich na zagłebienie rury. Dopóki gazociągiem nie plynie gaz, jego zakopanie w dnie morskim jest możliwe.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t111270.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;atakuje;polske;chodzi;o;nord;stream,84,0,678996.html) Putin atakuje Polskę, chodzi o Nord Stream Premier Rosji: Warszawie nie uda się zablokować gazociągu, mimo wszystko przejdziemy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t90380.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polscy;deputowani;pytaja;o;nord;stream,208,0,759760.html) Polscy deputowani pytają o Nord Stream Zdaniem Komisji Europejskiej, konsultacje społeczne w sprawie budowy były wzorcowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t92013.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nord;stream;wciaz;moze;wkopac;gazociag,10,0,753674.html) Nord Stream wciąż może wkopać gazociąg Pod koniec roku konsorcjum Nord Stream ułożyło pierwszą nitkę gazociągu północnego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)