Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemieckie oszczędności już w oficjalnych dokumentach

0
Podziel się:

Wolfgang Schaeuble ogłosił projekt stosownej ustawy.

Niemieckie oszczędności już w oficjalnych dokumentach
(photo-service.europarl.europa.eu)
bETxDCUl

Rząd Niemiec przyjął projekt ustawy okołobudżetowej, która przewiduje wdrożenie działań oszczędnościowych, przede wszystkim w sferze wydatków socjalnych - poinformował dziś w Berlinie minister finansów Wolfgang Schaeuble.

Ustawa jest konkretyzacją części propozycji, zawartych w przedstawionym w czerwcu przez chadecko-liberalny rząd pakietu oszczędnościowego na łączną kwotę ponad 80 mld euro.

Jak powiedział Schaeuble na konferencji prasowej, planowane kroki oszczędnościowe mają na celu ograniczenie rekordowego deficytu, będącego skutkiem wdrażania kosztownych programów walki z kryzysem gospodarczym i finansowym. Budżet niemieckiego państwa zadłuży się w tym roku na 65 mld euro.

bETxDCUn

_ - Stoimy na stanowisku, że solidne ramy finansowe, do których musimy powrócić po przezwyciężeniu najgłębszego w historii kryzysu, stanowią przesłankę zrównoważonej polityki dobrobytu _ - ocenił minister.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t84608.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemiecki;minister;zrownowazony;budzet;to;utopia,70,0,550470.html) Niemiecki minister: "Zrównoważony budżet to utopia" - _ Wyzwaniem będzie utrzymanie limitu długu _ - mówi Schaeuble.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t84608.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcy;budzet;na;2010;r;z;rekordowym;zadluzeniem,210,0,567762.html) Niemcy: Budżet na 2010 r. z rekordowym zadłużeniem Niemiecki rząd przyjął projekt budżetu, który zakłada zadłużenie na 85,8 mld euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t87498.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/niemcy;za;przymusowa;kuracja;dla;strefy;euro,208,0,623056.html) Niemcy za przymusową kuracją dla strefy euro Schaeuble: bankrutujące państwa podobnie jak banki muszą poddać się cięciom.
bETxDCUO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)