Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niesiołowski: Mówienie o wojnie Tuska ze Schetyną służy PiS

0
Podziel się:
Niesiołowski: Mówienie o wojnie Tuska ze Schetyną służy PiS
bESueVfV

Money.pl: Szef MSWiA Jerzy Miller zlecił kontrolę kontraktu na budowę sieci teleinformatycznej podpisanego przez jego poprzednika Grzegorza Schetynę. Pomimo, że zespół działa od wiosny to dopiero teraz zrobiło się o sprawie głośno. Czy to atak na Grzegorza Schetynę i próba osłabienia go?

*Stefan Niesiołowski, wicemarszałek Sejmu z PO: *Nie wiem tego. Nie wiem czym się kierował Jerzy Miller wszczynając tą kontrolę. Ale nie dopatrywałbym się tutaj politycznego podtekstu. Moim zdaniem dobrze że jeden minister sprawdza co robił jego poprzednik. To powinna być normalna procedura, a nie doszukiwanie się w tym działań mających zaszkodzić poprzednikowi.

Nie ma odsuwania Schetyny od decydowania w partii?

Nie widzę tego. Grzegorz Schetyna został marszałkiem Sejmu, według Konstytucji drugą osobą w państwie. Moim zdaniem to raczej nie jest odsuwanie go i podkopywanie pozycji.

bESueVfX

**

Gomułka: Nie powiem Tuskowi, gdzie szukać oszczędności Jednak o tarciach międzyDonaldem Tuskiem, a Grzegorzem Schetyną mówi się od dawna. Ten ostatni nie stał się zbyt potężny?**

bESueVgd

Informacje o wojnie w Platformie to są spekulacje medialne. One mają służyć temu żeby zdyskredytować rząd i Platformę. A jednocześnie poprawić wyniki PiS.

Dlatego jeszcze raz powtórzę, że nie ma żadnego konfliktu w Platformie między Grzegorzem Schetyną, a Donaldem Tuskiem. Panowie normalnie rozmawiają, spotykają się i konsultują decyzję. Więc nie może być mowy o sporze.

Miesiąc temu według _ Polska The Times _ premier postanowił rozszerzyć 14-osobowy zarząd partii, przez co osłabić miał frakcję Schetyny. Jednocześnie szef Platformy proponował, żeby ograniczyć rolę sekretarza generalnego, którym jest właśnie Schetyna.

To jeszcze nie jest ostatecznie postanowione i nie wiadomo, czy do tego rozszerzenia [

bESueVge

Frasyniuk: Marszałek Schetyna będzie rządził premierem ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/frasyniuk;marszalek;schetyna;bedzie;rzadzil;premierem,192,0,641216.html )
dojdzie. Po drugie każda partia może przecież dowolnie kształtować własne struktury, według potrzeb. Tutaj jest potrzeba rozszerzyć zarząd, żeby efektywniej działał.

Gdyby w każdej decyzji o zmianie w strukturach partii doszukiwać się drugiego dna, to wyszłoby na to że non stop jest jakiś konflikt. A to nieprawda.

Zresztą Grzegorz Schetyna pewnie niedługo będzie jeszcze sekretarzem generalnym, bo jako marszałek Sejmu będzie raczej bezpartyjny. Mimo że będzie pochodził z Platformy. A tego typu spekulacje, że chce się ograniczyć funkcję sekretarza generalnego, tylko po to żeby zmniejszyć władzę Schetyny to jakiś absurd. To powoduje spadek zaufania do Platformy.

Czyli nie ma żadnego konfliktu między tymi politykami?

Według mnie nie ma. Moim zdaniem współpraca w Sejmie między Schetyną a Tuskiem układa się nie dobrze, a wręcz bardzo dobrze. Może są jakieś inne aspekty, których ja nie dostrzegam. Ale moim zdaniem to bardzo mało prawdopodobne i ta współpraca jest bardzo dobra.

bESueVgf
bESueVgy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)