Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NIK ostro o umowach zawieranych przez TVP

0
Podziel się:

Po restrukturyzacji tylko 24 proc. pracowników TVP to twórcy, a reszta - administracja.

NIK ostro o umowach zawieranych przez TVP
(VanNouten/public domain)

Po restrukturyzacji tylko 24 proc. pracowników TVP to twórcy, a aż 3/4 - administracja - wynika z raportu NIK.

Według NIK leasingowanie dziennikarzy TVP to groźny precedens, który może być kosztowny dla publicznego nadawcy pisze "Rzeczpospolita", przytaczając szczegóły raportu.

Koncepcja restrukturyzacji zatrudnienia, polegająca m.in. na przejęciu części pracowników TVP przez podmiot zewnętrzny jest obarczona ryzykiem wystąpienia roszczeń pracowników po zakończeniu rocznej gwarancji zatrudnienia - mówi rzecznik NIK Paweł Biedziak. Oszczędności mogą się więc okazać pozorne - podkreśla.

Decyzją władz TVP ponad 400 pracowników przeniesiono do zewnętrznej firmy Leasing Team (z roczną gwarancją utrzymania wynagrodzeń) - przypomina "Rz".

- Trzeba wyraźnie podkreślić, że planowane przez Leasing Team zwolnienia grupowe są suwerenną decyzją tej firmy - informuje dyrektor w TVP Ewa Ger. Nikt z LT nie konsultował z nami listy osób do zwolnienia, ale LT z pewnością przeanalizowało swe kadry pod kątem dalszej współpracy z TVP - dodaje.

Dopóki LT jest w stanie realizować nasze zlecenia bez zarzutu, nie ingerujemy w żadne decyzje kadrowe - wskazuje Ger. Zaznacza, że TVP liczy się z pozwami.

wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)