Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niższe cła na towary improtowane do Chin. Prawie 1500 produktów

5
Podziel się:

Od 1 lipca Chińczycy obniżą cła na 1449 towarów importowanych do kraju. Tańsza będzie m.in. odzież czy sprzęt AGD. Jak deklaruje chińskie ministerstwo finansów, chodzi o to, by kontynuować otwieranie gospodarki i podnieść jej konkurencyjność.

Niższe cła na towary improtowane do Chin. Prawie 1500 produktów
(Chris/Flickr (CC BY-NC 2.0))
bEKybnRx

Obniżka ceł obejmuje towary importowane do Chin z krajów objętych klauzulą najwyższego uprzywilejowania, którą stosują wobec siebie państwa należące do Światowej Organizacji Handlu. Niższe cła dotyczą m.in. odzieży i obuwia, sprzętu AGD, produktów spożywczych czy kosmetyków.

Obniżenie ceł jest zgodne z wcześniejszymi zapowiedziami chińskiego prezydenta Xi Jinpinga i obietnicami składanymi przez Pekin międzynarodowym partnerom handlowym, w tym USA, z którymi Chiny negocjują w poszukiwaniu ugody w związku z narastającymi napięciami handlowymi.

bEKybnRz

Cła na odzież, sprzęt kuchenny i akcesoria sportowe zostaną zredukowane o ponad połowę - średnio z 15,9 do 7,1 proc. Taryfy na sprzęt AGD, w tym pralki i lodówki, spadną z 20,5 do 8 proc.

Obniżone będą też cła na ryby i owoce morza, wodę mineralną i przetworzone produkty spożywcze, średnio z 15,2 do 6,9 proc. W przypadku środków czystości, kosmetyków oraz części lekarstw zapowiedziano średni spadek z 8,4 do 2,9 proc., przy czym taryfa na niektóre leki, w tym antybiotyki, która obecnie wynosi 6 proc., zostanie obniżona do zera.

Według wcześniejszych zapowiedzi resortu finansów od 1 lipca obniżone zostaną również taryfy importowe na samochody (z 20-25 do 15 proc.) oraz części samochodowe (z 8-25 do 6 proc.).

Oglądaj też: W Chinach liczą się szczegóły. Różnicę robi nawet opakowanie

bEKybnRF
bEKybnSa
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
KOMENTARZE
(5)
max56
3 lata temu
No to już teraz chińskie markety będą u nas wyrastać jak grzyby po deszczu. i ciuchy i buty. Jeśli chodzi o części trzymam się delphi, nie zamierzam na aucie oszczędzać.
twoje imie
3 lata temu
a w polsce jak w lesie...
Krainabubla
3 lata temu
Polecam,, Wszystko made in China, Youtube
bEKybnSb
wurdulak
3 lata temu
Nie będzie żadnej obniżki ceł, USA wycofały się z porozumienia. 15 czerwca, Biały Dom ogłosi listę chińskich towarów podlegających ocleniu w wysokości 25%.
:)
3 lata temu
Chińczycy przestraszyli się ceł . Chińczyków jest ponad miliard ale już niedługo zaczną im bokiem wychodzić te wszystkie zdobycze zachodniej cywilizacji - zatrute środowisko, choroby i bieda i bezrobocie .