Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niższe podatki najwcześniej w 2007 roku

0
Podziel się:

W propozycji zmian do ustawy budżetowej na przyszły rok przygotowanych przez Prawo i Sprawiedliwość nie ma mowy o obniżeniu podatków od nowego roku. PiS zakłada za to obniżenie wydatków i niewielki wzrost dochodów budżetu.

Niższe podatki najwcześniej w 2007 roku
bFfbvjYl

"Rzeczpospolita" dotarła do propozycji zmian do ustawy budżetowej na przyszły rok, przygotowanych przez Prawo i Sprawiedliwość. Według dziennika, projekt zakłada obniżenie wydatków i niewielki wzrost dochodów. Wyklucza natomiast jakiekolwiek zmiany w podatkach na przyszły rok.

Ewentualne zmiany miałyby dotyczyć dopiero 2007 roku. Obniżenie wydatków miałoby zostać osiągnięte dzięki ograniczeniu administracji między innymi poprzez likwidację części specjalistycznych inspekcji oraz agencji i funduszy.

Gazeta zwraca jednak uwagę, że na sytuację budżetową w przyszłym roku negatywnie mogą wpłynąć zapowiedzi zmian w świadczeniach społecznych: propozycja zmian zasad waloryzacji rent i emerytur, wydłużenia urlopów macierzyńskich i przywrócenia funduszu alimentacyjnego - czytamy w "Rzeczpospolitej".

bFfbvjYn

Dziennik opublikował także sondaż GfK Polonia, z którego wynika, że program gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości najcelniej trafia w poglądy Polaków na gospodarkę. Okazał się dla Polaków atrakcyjniejszy od propozycji Platformy Obywatelskiej.

Polakom bardziej podoba się wizja państwa opiekuńczego, silnego, zdolnego do przeciwstawienia się wpływom innych krajów w kluczowych gałęziach gospodarki - zauważa dziennik i dodaje, że Polacy pytani w sondażu o konkretne rozwiązania wskazują na pomysły PiS-u jako propozycje, które najbardziej trafiają im do przekonania.

Polacy wybierają silne państwo, bo mimo kolejnego roku wzrostu gospodarczego mamy najwyższe bezrobocie w Unii, a liberalizm jest kojarzony negatywnie.

Czytaj także:

bFfbvjYt
bFfbvjYO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)