Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nord Stream już usuwa miny

0
Podziel się:

Rozpoczęło się rozminowywanie dna Bałtyku na trasie Gazociągu Północnego.

Nord Stream już usuwa miny
(Nord Stream AG)

Przedstawiciel Nord Stre Simon Bonnell poinformował, że rozpoczęło się rozminowywanie dna Bałtyku na trasie gazociągu - donoszą rosyjskie media.

Bonnel, który kieruje działem prac badawczych w Nord Stream, wyjaśnił, że prace związane z oczyszczaniem dna rozpoczęły się niedzielę w Zatoce Fińskiej w odległości 30 km na południe od Helsinek.

Przedstawiciel Nord Stream powiedział, że jako pierwsza miała być zdetonowana _ radziecka mina o wadze ok. 150 kg z czasów drugiej wojny światowej _. _ - Kolejna mina, która leży w odległości dwóch kilometrów, zostanie zdetonowana w ciągu dwóch-trzech dni _ - dodał.

Ogółem w fińskiej strefie ekonomicznej na trasie gazociągu, mającego połączyć Rosję i Niemcy, trzeba zdetonować 35 min i innych niewybuchów, w wodach Szwecji - dwie, Rosji - 30.

W strefach szwedzkiej i fińskiej ma się znaleźć odpowiednio 506 km i 374 km gazociągu, którego łączna długość wynosi 1220 km.

Budowa gazociągu, który przez Morze Bałtyckie bezpośrednio połączy Rosję z Niemcami, ma się rozpocząć wiosną 2010 roku. Nord Stream będzie się składał z dwóch nitek o długości 1220 km i przepustowości po 27,5 mld metrów sześciennych surowca rocznie. Pierwsza nitka powinna być oddana do eksploatacji w końcu 2011 roku, a druga - w 2012 roku. Budżet projektu wynosi 7,4 mld euro.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)