Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budowa nord stream
05.03.2010 14:06

Nord Stream uwzględni wątpliwości Polski

Rurociąg nie będzie zakłócał dostępu do portów w Szczecinie i Świnoujściu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(nord-stream.com)

Budująca Gazociąg Północny rosyjsko-niemiecka spółka NordStream potwierdziła, że uwzględni zastrzeżenia Polski dotyczące przebiegu rurociągu.

Jej przedstawiciel powiedział w Berlinie, że magistrala zostanie poprowadzona w taki sposób, aby nie zakłócać dostępu do portów w Szczecinie i Świnoujściu.

Dyrektor ds. pozwoleń w Nord Streamie Dirk van Ameln zapowiedział w Berlinie, że trasa Gazociągu Północnego zostanie przesunięta o 12 kilometrów na północ na głębsze wody.

Rurociąg zostanie również wkopany w dno Bałtyku na odcinku 20 kilometrów. W ten sposób na szlakach wiodących do polskich portów minimalna głębokość ma wynieść 16 metrów. Zdaniem Van Amelna, umożliwi to statkom swobodną żeglugę do portów w Szczecinie i Świnoujściu.

Przedstawiciel Nord Streamu oświadczył, że zmiany w planach budowy są odpowiedzią spółki na postulaty strony polskiej. Dodał, że obecne rozwiązanie pozwoli zarówno na zapewnienie bezpieczeństwa budowy gazociągu, jak i żeglugi na Bałtyku.

Niemcy już wcześniej przekazali polskim władzom, że uwzględnią ich zastrzeżenia. W tygodniu mówił o tym minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Nord Stream poinformuje dziś o swoich decyzjach kierownictwo Zarządu Portów Morskich w Szczecinie i Świnoujściu.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: budowa nord stream, nord stream, rurociąg, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz