Notowania

wiadomości
10.10.2018 21:28

Nowa grupa robocza ds. handlu. Po co? To jeszcze tajemnica

Przy rzeczniku małych i średnich przedsiębiorców powstaje grupa robocza do spraw handlu. Choć sam rzecznik Adam Abramowicz nie ujawnia, czym zajmie się ta grupa, to nieoficjalnie mówi się o co najmniej dwóch tematach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER/EAST NEWS)
Przy rzeczniku małych i średnich przedsiębiorców powstaje grupa robocza do spraw handlu.

O powołaniu grupy poinformował w środę portal wiadomoscihandlowe.pl. Jak czytamy, do jej składu zostały zaproszone między innymi osoby uczestniczące dawniej w pracach zespołu roboczego działającego przy Parlamentarnym Zespole na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. Tym zespołem kierował właśnie Abramowicz.

Rzecznik MŚP powiedział portalowi, że dokładna tematyka, którą zajmie się grupa, będzie dopiero ustalana po jej powołaniu. Jednak osoby, które Abramowicz w środę na spotkanie, były nieco bardziej rozmowne.

Zobacz też: Balcerowicz: wprowadzenie zakazu handlu w niedziele to efekt działania "nieświętej trójcy"

Okazuje się, że tematem, który nadal interesuje branżę, jest zakaz handlu w niedziele. Zwłaszcza w kontekście zapowiedzi uszczelnienia przepisów, między innymi poprzez rozwiązanie problemu sklepów, które pod płaszczykiem "placówki handlowej" działają w każdą niedzielę (placówki pocztowe są wyłączone spod zakazu handlu).

Innym tematem, którym może się zająć grupa, jest - jak podaje portal - kwestia rynku franczyzy w Polsce.

"Nie ma co ukrywać, że stroną o nieproporcjonalnie większej sile w relacji franczyzodawca-franczyzobiorca jest ten pierwszy. Jednak biorąc pod uwagę, że Adam Abramowicz został rzecznikiem małych i średnich przedsiębiorców, a nie dużych przedsiębiorców, należy oczekiwać, że poprzez swoje działania będzie się starał o wspieranie franczyzobiorców wraz z ich niewielkimi, zwykle rodzinnymi biznesami" - czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2018

hohelkaJak to po co powstaje ta grupa, po to by kolejni specjaliści mogli zgarnąć niezłą kasę z naszych podatków.

10-10-2018

SąsiadNie wiadomo do czego są potrzebni bo to ma się okazać później - to kto zdecydował, że warto wydawać na ich wątpliwej przydatności ciepłe posadki … Czytaj całość

11-10-2018

annapowołują sobie grupę nie wiedząc po co i dopiero tak grupa ma sobie sama ustalić czym się zajmie - toż to Polska właśnie+patiotyzm ekonomiczny - … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)