Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojsko
18.01.2008 13:48

Nowa broń dla polskich żołnierzy

Być może jeszcze w tym roku do wyposażenia wojsk lądowych trafią nowoczesne noktowizory i granatniki automatyczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Lech Muszyński)

*Być może jeszcze w tym roku do wyposażenia tego radzaju sił zbrojnych trafią m.in. nowoczesne noktowizory, granatniki automatyczne i podwieszane, karabiny "Beryl" z nowoczesną kolbą, przezroczystym magazynkiem i wygodnym pasem do noszenia broni. *

Jak mówi gen. Waldemar Skrzypczak, dowódca wojsk ladowych, nowy sprzęt to efekt współpracy na linii wojsko-przemysł zbrojeniowy. Gen. Skrzypczak podkreślił, że zmiany w sprzęcie zaproponowali sami żołnierze. Testowali dotychczasowe uzbrojenie w Iraku i Afganistanie, a po powrocie do kraju zgłaszali uwagi.

Współpraca wojsko-zbrojeniówka podoba się szefowi Sztabu Generalnego. Gen. Franciszek Gągor zapowiedział jej rozszerzenie. Zdaniem szefa Sztabu najbardziej efektywna wpspółpraca będzie w trójkącie: przemysł - wojsko - świat nauki.

Gen. Franciszek Gągor powiedział też, że wiele nowości z osobistego wyposażenia żolnierzy trafi na misję w Czadzie. Chodzi przede wszystkim o odzież, która pozwoli przetrwać bardzo trudne warunki klimatyczne.

Uczestnicy innych misji też mogą liczyć na nowoczesny sprzęt. Wojska lądowe chcą kupić kamizelki ochronne i specjalne kombinezony modułowe, które są dostosowane do oczekiwań żołnierzy.

Polski przemysł zbrojeniowy przygotowuje i testuje również na potrzeby wojska bezpilotowce. Starsze wersje tych samolotów z powodzeniem sprawdzają się w misjach, są używanie między innymi do ochrony baz.

*ZOBACZ TAKŻE: *

Tagi: wojsko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz