Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowa Zelandia liczy straty po trzęsieniu ziemi

0
Podziel się

Premier Nowej Zelandii zniszczenia w mieście Chirstchurch szacuje na około 15 mld dolarów.

Nowa Zelandia liczy straty po trzęsieniu ziemi
(PAP/EPA)
bEhQxuXV

*Premier Nowej Zelandii zniszczenia w mieście Chirstchurch szacuje na około 15 mld dolarów. *Wstrząsy pochłonęły 148 ofiar śmiertelnych.

Choć od kilku dni nie udało się odnaleźć w gruzach nikogo żywego. międzynarodowy zespół liczący 600 ratowników nie traci jednak nadziei i kontynuuje poszukiwania. Nadal na liście zaginionych jest około 200 nazwisk. Identyfikacja ofiar jest powolna i trudna, a na liście zaginionych są też ci, których jeszcze nie zidentyfikowano.

Zobacz relację Associated Press ze zniszczonego Christchurch:

W mieście cały czas dochodzi do plądrowania sklepów i domów, mimo zwiększenia na ulicach obecności wojska i policji.
Premier Nowej Zelandii John Key poinformował w niedzielę o pierwszym pakiecie pomocowym przeznaczonym dla zniszczonego miasta: są to subsydia dla pracodawców warte 90 mln dol. Pozwolą one wypłacać pensje 50 tysiącom osób, które nie mogą iść do zniszczonych przez wstrząs miejsc pracy.

bEhQxuXX

Według inżynierów zniszczone centrum Christchurch kompletnie nie będzie się nadawało do użytku przez wiele miesięcy; co najmniej jedną trzecią budynków trzeba będzie wyburzyć i odbudować.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t132458.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przeczesuja;christchurch;wciaz;znajduja;ciala,232,0,784872.html) Przeczesują Christchurch. Wciąż znajdują ciała Do 145 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w Nowej Zelandii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t110043.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/godzina;policyjna;po;trzesieniu;ziemi;w;christchurch,33,0,670497.html) Godzina policyjna po trzęsieniu ziemi w Christchurch Władze miasta chcą chronić mieszkańców _ przed gruzem _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t132537.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/stan;wyjatkowy;w;nowej;zelandii;juz;75;ofiar;trzesienia;ziemii,206,0,776398.html) Stan wyjątkowy w Nowej Zelandii. Już 75 ofiar trzęsienia ziemii Z zawalonego biurowca ratownicy wydobyli żywą kobietę. Była uwięziona przez 24 godziny.
bEhQxuYy
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)