Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koleje w polsce
05.09.2012 18:20

Nowak zadowolony. Wydamy 5 mld zł na infrastrukturę

Ponad 5 mld zł znajdzie się w przyszłorocznym budżecie na inwestycje drogowe i kolejowe - powiedział minister transportu Sławomir Nowak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk/East News)

_ - Ponad 5 mld zł znajdzie się w przyszłorocznym budżecie na inwestycje drogowe i kolejowe _ - powiedział minister transportu Sławomir Nowak.

Nowak powiedział, że _ na tle globalnego kryzysu przyszły rok nie będzie taki zły, jeżeli chodzi o resort transportu _.

_ - W przyszłym roku planujemy wydać dużo więcej pieniędzy na remonty dróg krajowych niż w latach ubiegłych _ - powiedział Nowak. Dodał, że wskutek tegorocznych trudności przy budowie autostrad, roboty będą kontynuowane w 2013 r.

_ - Polska jeszcze przez wiele lat będzie największym placem budowy w Europie, bo też ma największe potrzeby infrastrukturalne. Nowa perspektywa funduszy europejskich po roku 2014 to konieczność zbudowania nowych tysięcy kilometrów dróg ekspresowych _ - mówił Nowak do uczestników Forum.

Zapewnił, że kolej jest dla niego absolutnym priorytetem. - _ Program budowy dróg mamy już rozpędzony. Gorzej jest z koleją _ - powiedział.

Dodał, że cała Unia Europejska zaczyna bardzo mocno promować transport kolejowy, a wspólną intencją w całej Unii jest wprowadzanie wspólnych kolejowych standardów dotyczących m.in. przepisów sterowania ruchem czy ujednolicenia napięcia elektrycznego sieci trakcyjnej.

Tagi: koleje w polsce, drogi, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz