Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Droga ekspresowa S7 koło Ostródy oddana do użytku. Szybsza trasa z Warszawy do Gdańska

110
Podziel się

Oddanie do ruchu odcinka Ostróda Południe - Rychnowo to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk, Warszawę i Kraków.

Fragment 12-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 Ostróda Południe – Rychnowo
Fragment 12-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 Ostróda Południe – Rychnowo (GDDKiA)
bDYLTIcB

12-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 Warszawa-Gdańsk między Ostródą Południem a Rychnowem został w piątek otwarty dla kierowców. Według drogowców pod koniec tego roku cała droga S7 przez Warmię i Mazury będzie już klasy ekspresowej.

Oddanie do ruchu odcinka Ostróda Południe - Rychnowo to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk, Warszawę i Kraków.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w budowie znajdują się obecnie jeszcze dwa odcinki S7 o łącznej długości 20,8 km, a zakończenie tych inwestycji planowane jest w tym roku. Wtedy cała droga S7 w województwie warmińsko-mazurskim będzie już ekspresówką.

bDYLTIcD

Całkowita wartość projektu budowy drogi S7 na odcinku Miłomłyn-Olsztynek to 2,2 mld zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej to 1,17 mld zł.

Źródło: GDDKiA

Według wiceministra infrastruktury Jerzego Szmita nowa trasa przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i ułatwi i skróci podróżowanie między Gdańskiem a Warszawą. Szmit podkreślił, że odcinek oddano przed długim weekendem 15 sierpnia.

bDYLTIcJ

- Ktoś mógłby zapytać, po co takie uroczyste otwarcie drogi, przecież można było puścić ruch, ludzie by się ucieszyli i pojechali dalej - powiedział wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit. - Czynimy to jednak także dlatego, żeby podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do oddania do użytku nowej drogi, pracując także w wolne dni - wyjaśnił.

Zaznaczył, że w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych realizowanych jest blisko 100 wielkich kontraktów, które są finansowane z Krajowego Funduszu Drogowego, ale i w istotnym stopniu z funduszy Unii Europejskiej.

Wiceminister rozwoju Witold Słowik podkreślił, że to już kolejny odcinek nowej S7, która już wkrótce w całości będzie przebiegać w standardzie ekspresowym. - Skróci to czas podróżowania między Warszawa a Pomorzem, ale i w drugą stronę na południe Polski, bo południowe odcinki trasy także będę oddawane do użytku - tłumaczył.

bDYLTIcK

Słowik poinformował, że z programu unijnego Infrastruktura i Środowisko łącznie na budowę dróg krajowych do 2020 r. przeznaczona jest kwota przewyższająca 40 mld zł. - Znaczna część tych pieniędzy jest już zakontraktowana albo w trakcie postępowań przetargowych. Są też ogłaszane kolejne przetargi - podkreślił wiceminister.

Przedstawicielka Komisji Europejskiej Anna Modzelewska oceniła, że S7 to dla Polski ważna arteria komunikacyjna, mająca także wymiar europejski. - To część dużej trasy europejskiej E77, która łączy Europę Środkową z Rosją i zapewnia krajom nadbałtyckim, ale też Słowacji i Węgrom, dostęp do Polski, umożliwiając przewozy towarowe oraz przejazdy turystyczne - dodała.

Podczas otwarcia S7 wiceminister Jerzy Szmit podpisał również dwa aneksy do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, mających poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego na Warmii i Mazurach. Chodzi o drogę krajową 16 w miejscowości Stradomno i drogę krajową 51 na odcinku Smolajny-Kosyń. Łączny koszt tych dwóch inwestycji wyniesie ponad 1 mln 288 tys. zł.

bDYLTIde
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(110)
TIRówka
4 lata temu
S7 to kompletnei zbedny wydatek , od warszafki do Gdańska , tylko poto żeby se krawaciarze mogli zadarmo pojechać na pónoc, do Gdańska, a toć mogom pojechać A2 i dali A1 , ale cza zato zaplacić a to jusz im niesmak, : s7 pocza ale tylko w obu kierunkach od miasta stołecznego królewskiego KRAKOWA !! budowa s7 dla krawaciarzy to kolejny raz okradanie całego narodu PO.lskiego dla warszafki , a oni tak jusz robiom cały czas od 2woj.św. i JAK DŁUGO JESZCZE BENDĄ OKRADAĆ CAŁY NARÓD dla swoich egoistycznych celów ???
man
4 lata temu
przeciez to cale 12 km ,szok!
j.p.
4 lata temu
Nasza gigantomania nie zna granic! Ważna dla całej Europy! Chyba wschodniej!!! Cywilizowana część naszego kontynentu ma to w nosie (żeby delikatnie powiedzieć).
bDYLTIdf
repolonizacja...
4 lata temu
zieloni nie protestowali ? przeszli rzez Ostróde z budową nie napotykając protestów ekologów ? coś nie tak - !!!
As
4 lata temu
No to Warszawka moze sobie pojezdzic na festival Disco Polo
...
Następna strona