Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowe kierunki kuszą studentów. To kwestia być albo nie być

0
Podziel się:

Nowelizacja ustawy o szkolnictwie wyższym od października upraszcza tworzenie nowych kierunków.

Nowe kierunki kuszą studentów. To kwestia być albo nie być
(lisapics/iStockphoto)

Uczelnie w walce o kandydatów uatrakcyjniają swoją ofertę: przygotowują nowe kierunki studiów i modyfikują stare. Niż demograficzny sprawił, że przeżyją te najbardziej konkurencyjne. Reszta będzie musiała zamknąć interes.

Nowelizacja ustawy o szkolnictwie wyższym od października upraszcza tworzenie nowych kierunków. Dla maturzystów oznacza to, że będą mogli w nich przebierać, gdyż uczelnie już myślą o zmianach - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Już teraz wiadomo, że na przykład na Uniwersytecie Warszawskim będzie można uczyć się na nowych kierunkach: archeologia będzie prowadzona w języku angielskim, a na kierunku zastosowanie fizyki w biologii i medycynie pojawi się nowa specjalność - biofizyka i biochemia widzenia. Z kolei na resocjalizacji może pojawić się kryminologia.

Z kolei Uniwersytet Jagielloński, po analizie zainteresowań studentów i ofert konkurencji, w przyszłym roku, we współpracy z krakowskim Uniwersytetem Rolniczym uruchomi weterynarię, która będzie sprofilowana na tematykę bezpieczeństwa żywności. Natomiast w związku z rozwojem cyfrowych mediów pojawi się też elektroniczne przetwarzanie informacji.

Więcej na temat studiów w Polsce w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t82142.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chca;wiecej;pieniedzy;za;studia,149,0,960149.html) Dajemy im 3 mld złotych, a oni chcą więcej Uczelnie niepubliczne domagają się, aby ich oferta stacjonarna była finansowana z budżetu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t82144.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tlumy;chetnych;na;medycyne;i;filologie,91,0,870235.html) Tłumy chętnych na medycynę i filologie Trwa rekrutacja na wyższe uczelnie w Polsce. Oblężenie jak co roku przeżywają filologie, medycyna i dziennikarstwo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t111777.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/dyplomowani;bezrobotni;wciaz;ich;przybywa,214,0,773846.html) Dyplomowani bezrobotni. Wciąż ich przybywa Ukończenie studiów na uczelni wyższej przestało gwarantować znalezienie pracy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)