Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowe prawo o błędach lekarskich. Szpitale zapłacą więcej

0
Podziel się:

Największy polski ubezpieczyciel prognozuje, że w ciągu kilku lat wydatki szpitali na ubezpieczenia dorównają średniej w Europie Zachodniej.

Nowe prawo o błędach lekarskich. Szpitale zapłacą więcej
(BeyzaSultanDURNA/iStockphoto)

Szpitale mogą spodziewać się wzrostu wydatków na ubezpieczenia. Stanowić będą one nawet 5 procent budżetu.

Od 1 stycznia obowiązuje nowe prawo o błędach lekarskich. Pacjenci z roszczeniami będą mogli iść nie tylko do sądu, ale również dochodzić ich w trybie przyspieszonym - przed specjalnymi komisjami - pisze _ Puls Biznesu _.

Największy polski ubezpieczyciel prognozuje, że w ciągu kilku lat wydatki szpitali na ubezpieczenia dorównają średniej w Europie Zachodniej. - _ Ich udział może wzrosnąć do nawet 5 procent budżetu szpitali _ - mówi gazecie dyrektor do spraw underwritingu ubezpieczeń pozakomunikacyjnych w PZU Andrzej Liwacz. A jeśli mówi to PZU, to prawdopodobnie tak będzie, ponieważ jest to jedyna firma, która chce ubezpieczać szpitale.

Czytaj więcej na temat szpitali w Money.pl
Za to szpitalom pieniędzy brać nie wolno - _ Pobieranie przez szpitale opłat od pacjentów za korzystanie z energii elektrycznej jest bezprawne _- podkreśliła rzecznik praw pacjenta Krystyna Barbara Kozłowska. Potwierdza to Narodowy Fundusz Zdrowia.
Jak pozwać lekarza i szpital. Nie trzeba sądu Od przyszłego roku walka o odszkodowanie za błąd lekarza ma być prostsza. Nie będziemy musieli chodzić do sądu.
Decyzja Kopacz skończy żywot szpitali? Może do tego doprowadzić podpisany na początku listopada przez byłą minister zdrowia projekt rozporządzenia.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)