Notowania

syria
13.09.2011 20:00

Nowe sankcje wobec Syrii. Powstrzymają reżim?

UE planuje zakazać tworzenia joint ventures z przedsiębiorstwami syryjskiego sektora energetycznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Rządy państw UE osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie zabronienia firmom europejskim nowych inwestycji w Syrii w dziedzinie poszukiwania, wydobycia oraz rafinacji ropy naftowej - informuje Reuters, powołując się na unijnych dyplomatów.

Jeśli porozumienie to zostanie ostatecznie przyjęte, nowa runda europejskich sankcji gospodarczych przeciwko syryjskiemu reżimowi prezydenta Baszara el-Asada mogłaby wejść w życie w przyszłym tygodniu - wskazują cytowani przez Reutersa niewymienieni z nazwisk dyplomaci. Jeden z nich podkreślił, że _ celem jest uderzenie w dostęp (syryjskiego) reżimu do funduszów w perspektywie długoterminowej _.

Według unijnych dyplomatów, proponowane sankcje zabraniałyby firmom europejskim tworzenia nowych joint ventures z przedsiębiorstwami syryjskiego sektora energetycznego, a także kupowania i zwiększania udziałów w syryjskich firmach - pisze Reuters.

Więcej na temat sankcji wobec Syrii w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t137987.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/londyn;straszy;syrie;sankcjami,203,0,818379.html) Londyn straszy Syrię sankcjami Wielka Brytania staje w obronie demonstrantów i szykuje się do ewakuacji swoich obywateli z kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t87694.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/liga;arabska;odwraca;sie;od;syrii,9,0,904457.html) Syria to nie Libia, nie może liczyć na pomoc W trwających ponad pięć miesięcy protestach przeciw dyktatorowi Syrii zginęło ponad 2,2 tys. ludzi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t154808.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nic;nie;robia;sobie;z;sankcji;znow;ofiary,95,0,903007.html) Nic nie robią sobie z sankcji. Znów ofiary Syryjskie siły bezpieczeństwa i wojsko zastrzeliły w niedzielę trzy osoby w mieście Chan Szejchon, w północnej prowincji Idleb. Dziewięć osób zginęło w zasadzce w środkowej Syrii.
Tagi: syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz