Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowe serwisy internetowe dla Polaków szukających pracy w Wlk.Brytanii i Irlandii

0
Podziel się:

Z myślą o Polakach wyjeżdżających do pracy w Wielkiej Brytanii i Irlandii powstały nowe serwisy internetowe. Pod adresem: www.britainjobs.

pl i www.irelandjobs.pl można znaleźć niezbędne informacje dotyczące możliwości zatrudnienia i utrzymania w Anglii i Irlandii. Właścicielem serwisów jest irlandzka firma z Dublina, która zajmuje się rekrutacją pracowników w całej Europie. Pomysłodawca portali internetowych Gary Mullan (czyt. Gary Mulan) powiedział, że informacje tam zawarte mają pomóc Polakom przetrwać w obcym kraju.

"Na naszej stronie internetowej znajdują się informacje dotyczące na przykład zakwaterowania, kwestii bankowych i waluty, transportu miejskiego na terenie Anglii i Irlandii" - wyjaśnił Gary Mullan. Dostęp do serwisów www.britainjobs.pl i www.irelandjobs.pl jest darmowy.

Mullan podkreślił, że Irlandia jest najdroższym krajem spośród państw ze strefy euro, dodał jednak, że zarobki w tym kraju mogą zrekompensować duże wydatki związane z utrzymaniem się. Według niego wykwalifikowany pracownik zarabia od około 25 tysięcy euro do 55-60 tysięcy euro w roku. Jak poinformował Gary Mullan teraz w Anglii i Irlandii brakuje inżynierów i pracowników służby zdrowia. "Ale tak naprawdę - w każdej branży znajdą się wolne miejsca pracy" - powiedział szef sprzedaży i marketingu firmy Prosperity Recruitment.

Gary Mullan zapewnił, że wszystkie oferty pracy, które są umieszczane na portalu internetowym, wcześniej są weryfikowane. Ma to ustrzec Polaków przed naciągaczami lub fałszywmi pośrednikami pracy, których również w Anglii i Irlandii nie brakuje.

Według statystyk w Wielkiej Brytanii i Irlandii czeka około 750 tysięcy miejsc pracy dla obcokrajowców. Przewidywana migracja zarobkowa do tych państw będzie wahać się od 280-ciu do 360-ciu tysięcy osób rocznie przez najbliższe 5 lat.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)