Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowe technologie. "Kościół powinien zwrócić na nie uwagę"

0
Podziel się

Papież Franciszek wskazał wczoraj na potrzebę większej obecności Kościoła w świecie środków przekazu, aby w ten sposób móc lepiej rozumieć oczekiwania, wątpliwości i nadzieje współczesnych.

Nowe technologie. "Kościół powinien zwrócić na nie uwagę"
(CPP / Polaris/East News)
bErvFvud

Papież wypowiadał się podczas audiencji dla uczestników zgromadzenia Papieskiej Rady do spraw Komunikacji Społecznej. Zachęcił zebranych do szerszego korzystania z nowych technologii medialnych, ale jednocześnie podkreślił, że ważna jest treść przekazu nie zaś _ uzyskanie nowoczesnych technologii, chociaż są one potrzebne do aktualnej i znaczącej obecności Kościoła _.

Na wstępie spotkania zaznaczył, że _ środki przekazu stopniowo stały się dla wielu ich zwykłym środowiskiem, siecią, za której pomocą ludzie się komunikują i rozszerzają horyzont swych kontaktów i więzi _. Jednocześnie ostrzegł przed _ ograniczeniami i szkodliwymi aspektami tego środowiska _.

Franciszek zachęcał duchownych do udziału w dialogu ze współczesnymi mężczyznami i kobietami, aby w ten sposób postarać się lepiej zrozumieć ich _ oczekiwania, wątpliwości i nadzieje . - W erze obecnej, erze globalizacji, jesteśmy świadkami coraz większej dezorientacji i samotności; utrudnia to nawiązywanie głębszych więzi _ - powiedział Franciszek.

bErvFvuf

_ - Trzeba więc umieć prowadzić dialog _ - podkreślił papież i dodał: _ Nasza obecność powinna polegać na słuchaniu, prowadzeniu dialogu i zachęcaniu _. Nie jest to _ problem o charakterze głównie technologicznym _ - powtórzył Franciszek. _ Trzeba bowiem zadać sobie pytanie: czy potrafimy, również na tym polu, głosić Chrystusa? _, _ rozgrzać serca _ współczesnych ludzi - zakończył papież.

Czytaj więcej w Money.pl
Pożar kościoła w Białymstoku. Runął dach Konstrukcja dachu wieży spłonęła i zawaliła się wskutek pożaru zabytkowego kościoła świętego Wojciecha w Białymstoku. Nie ma poszkodowanych. Pożar dogaszono, trwają prace rozbiórkowe.
Google podał dane. Robi to 55 milionów ludzi Co miesiąc 55 milionów ludzi na świecie wpisuje do wyszukiwarki internetowej słowo " Bóg" , a 37 milionów " Kościół" - podaje Google.
Papież na Twitterze strofuje wiernych Na profilu papieża Franciszka na Twitterze ukazała się dziś wiadomość: Czasami można żyć nie znając sąsiadów - to nie jest życie chrześcijańskie.
bErvFvuG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)