Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agata Kalińska
Agata Kalińska
|

Nowi ministrowie. Streżyńska, Waszczykowski za burtą, Emilewicz, Kwieciński w grze

37
Podziel się:

Zapowiadana od miesięcy rekonstrukcja stała się faktem. Potwierdziły się informacje money.pl. że superresort rozwoju został podzielony na dwie części.

Mateusz Morawiecki zapowiada, że nowy rząd nie będzie rządem skrajności
Mateusz Morawiecki zapowiada, że nowy rząd nie będzie rządem skrajności (Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)
bEKWBtJx

Za przedsiębiorczość i technologię będzie odpowiadać Jadwiga Emilewicz, a za rozwój - Jerzy Kwieciński. Oboje byli wcześniej wiceministrami u Mateusza Morawieckiego.

Stanowiska stracili ministrowie zdrowia, środowiska, cyfryzacji, spraw zagranicznych. Ale to nie koniec zmian. Ministerstwa Rozwoju oraz Infrastruktury i Budownictwa zostały przebudowane. Jadwiga Emilewicz została powołana na stanowisko ministra przedsiębiorczości i technologii. To nowe stanowisko. Jerzy Kwieciński został ministrem inwestycji i rozwoju. Andrzej Adamczyk pozostał szefem ministerstwa Infrastruktury. Z nazwy resortu zniknęło jednak "budownictwo".

Stało się więc dokładnie to, o czym informowaliśmy w poniedziałek w money.pl.

bEKWBtJz

Teresa Czerwińska została ministrem finansów. O jej kandydaturze informowaliśmy w money.pl.

Zobacz także: Powołanie nowych ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego

- Polska jest takim pięknym żaglowcem, płynącym po coraz bardziej nieznanych morzach - mówił premier Morawiecki. Zaznaczył, że to, czy żaglowiec dopłynie bezpiecznie do celu, zależy od załogi. Premier chciałby, żeby jego ekipa była "rządem wielkiej modernizacji". Zapewnił, że nie będzie to rząd skrajności - ani socjalizmu, ani "skrajnych neoliberalizmów".

bEKWBtJF
bEKWBtKa
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(37)
Maciek
4 lata temu
Jezu.... niech rząd najpierw podpisze umowy o wzajemności z krajami w których Polacy mieszkają. Facet na Filipinach w Manili od 30 lat do tej pory jest na tymczasowej rezydenturze, bo rząd Polski nigdy nie podpisał umowy o wzajemności. A ten facet był nawet tłumaczem naszego Prezydenta podczas jego pobytu na Filipinach.
ak
4 lata temu
Jeśli premier chce w dzisiejszych czasach pływać po nieznanych wodach - kiepsko to świadczy o jego "kapitańskim" profesjonalizmie a Polakom funduje wielce niepewną przyszłość: może dopłyniemy do Eldorado ale równie dobrze może zamiast tego pożrą nas ludożercy...
olo_58
4 lata temu
Monty Pyton i "MINISTERSTWO GŁUPICH KROKÓW" nara!
bEKWBtKb
mirmir
4 lata temu
Z OSTATNIEJ CHWILI : Antoni Macierewicz został ministrem do spraw badania wypadków lotniczych !!! Dożywotnio
gosc
4 lata temu
Pan premier chciał tak poetycko błysnąć, a gdyby się zastanowił to by zrozumiał jak ironiczne i nie trafione jest to porównanie. Żaglowce aby tak płynąć w tą świetlaną przyszłość to potrzebują wiatru a gdy nastanie flauta (czyli np jakaś zapaść ekonomiczna) to w najlepszym razie staną w miejscu a w najgorszym zaczną dryfować w nieokreślonym kierunku. A i samo pływanie po nieznanych oceanach jest ryzykowne i niepewne.
...
Następna strona