Notowania

pkp
05.04.2012 07:20

Nowi prezesi w PKP. Mniej ludzi, wyższe pensje

- Zaoszczędzone pieniądze przeznaczymy na tę lepsza kadrę menadżerską - obiecuje minister.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk/East News)

Będzie ich trzech, a nie sześciu, ale za to będą bardziej kompetentni - obiecuje minister. * *Sławomir Nowak przedstawi dziś radzie nadzorczej PKP nowy zarząd spółki. Zmiany w kierownictwie PKP to początek tak zwanego _ pakietu nowego otwarcia _.

- _ Zmiany powinny być głębokie, radykalne. Na pewno zmniejszę zarząd z sześciu osób do trzech, żeby zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na tą lepsza kadrę menadżerską, tak żeby ta kadrę dobrych kolejarzy uzupełnić w niezbędne kompetencje związane z pozyskiwaniem funduszy, sprzedawaniem nieruchomości, stworzeniem funduszy nieruchomościowych _- mówi minister Sławomir Nowak.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI SŁAWOMIRA NOWAKA:

Minister Sławomir Nowak przyznał, że liczy na nową kadrę menadżerską szczególnie w kwestii pozyskiwania unijnych funduszy dla kolei.

- _ W ciągu najbliższych kilku lat musimy znaleźć kilka miliardów złotych na modernizacje taboru kolejowego, bo żeby móc wykorzystać środki unijne musimy znaleźć wkład własny. To kolej musi wygospodarować aby zwiększyć ilość bezpiecznych przejazdów kolejowych, aby zmodernizować rozjazdy, aby wprowadzić ECTS na głównych trasach kolejowych - to wszystko będzie wymagało czasu i pieniędzy _ - tłumaczy minister.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI SŁAWOMIRA NOWAKA:

Minister transportu przyznał, że jakość świadczonych usług przez PKP zostawia wiele do życzenia. - _ Gdybym był zadowolony z poziomu usług świadczonych przez PKP pewnie nie byłoby mowy o zmianach. Te zmiany są potrzebne. Potrzebna jest nowa jakość managmentu w tych spółkach, aby tak potężną firmę pooprowadzić. Taką kadrę przedstawię radzie nadzorczej w czwartek _ - zadeklarował minister.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI SŁAWOMIRA NOWAKA:

Minister podkreśla, że statystycznie kolej jest nadal bardzo bezpiecznym środkiem transportu. Szef resortu transportu ma nadzieję, że uda mu się porozumieć z kolejarskimi związkowcami, którzy grożą zablokowaniem ruchu podczas Euro 2012. Domagają się poprawy bezpieczeństwa na kolei. Minister Nowak deklaruje, że w tym przypadku nie ma rozbieżności interesów, bo jemu zależy na tym samym.

Czytaj więcej o polskich kolejach
Nowak twardy. Maszyniści nie będą mogli... Minister chce ukrócić np. rozmawianie przez telefon komórkowy podczas prowadzenia pociągu.
Tak PKP sobie poradzi z tłokami na święta Zapewnienie większej liczby miejsc w pociągach będzie możliwe dzięki dołączeniu do nich dodatkowych wagonów, składów elektrycznych lub autobusów szynowych.
Cały zarząd PKP będzie zdymisjonowany Minister transportu ma w przyszłym tygodniu wysłać w tej sprawie wniosek.
Tagi: pkp, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz