Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy pieniądz w Polsce. Od dziś "Zielony"

0
Podziel się

Według planów przedsiębiorców nową walutą będą objęte wszystkie województwa, w tym 10 tysięcy firm.

Nowy pieniądz w Polsce. Od dziś "Zielony"
(CarlosAndreSantos/iStockphoto)
bEpPtUOd

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wprowadza własną walutę - Zielonego. Ma służyć w handlu pomiędzy firmami. Aktualnie mogą z niej korzystać przedsiębiorcy zrzeszeni w ZPP w dwóch województwach: świętokrzyskim i małopolskim. W następnych miesiącach, systematycznie będą włączane kolejne województwa.

_ - By program dobrze działał, lokalnie musi w nim uczestniczyć co najmniej 150 firm - _ powiedział Dariusz Brzozowiec, dyrektor ds. współpracy biznesowej ZPP.

Główną ideą programu jest pomoc zrzeszonym firmom w sprzedaży nadwyżek handlowych za Zielonego (tak nazywa się waluta ZPP)._ _

bEpPtUOf

_ - Można powiedzieć, że za Zielonego firmy sprzedają to, czego nie są w stanie sprzedać za gotówkę, a kupują to, co wcześniej kupowały za gotówkę. Oznacza to znaczne i realne korzyści finansowe - _ powiedział Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP.

Model działania systemu jest stosunkowo prosty. Na stronie www.zielony.biz.pl zarejestrowane firmy wystawiają swoje oferty handlowe i inni uczestnicy systemu mogą z nich skorzystać, płacąc Zielonymi. Ale to nie tylko to.

Na konferencji prasowej ZPP przedstawiło powiązany z walutą cały pakiet usług biznesowych dla swoich członków. Na pakiet składają się: waluta do handlu pomiędzy firmami, grupa zakupowa (m.in. paliw i energii), platforma handlowa, spotkania networkingowe oraz program lojalnościowy dla klientów członków ZPP.

_ - Wszystkie te usługi będą dostępne za pomocą jednej karty - _powiedział Dariusz Brzozowiec. _ - Oznacza to, że jeśli lokalny sklep spożywczy zechce wydać swojemu klientowi kartę stałego klienta, to ta sama karta będzie akceptowana w co najmniej kilkuset, a docelowo w kilku tysiącach innych sklepów _.

bEpPtUOl

Zielony i towarzyszący mu pakiet to kolejny element usług dla firm członkowskich ZPP, który oferuje organizacja. Według planów wszystkie województwa będą objęte programem najpóźniej do końca 2016 roku, a docelowo aktywnie handlować w systemie ma około 10 tysięcy firm.

Nad emisją pieniądza w systemie będzie czuwała Spółdzielnia. Kurs Zielonego jest zawsze równy złotówce, a suma bilansowa systemu zawsze będzie wynosiła „0".

Czytaj więcej w Money.pl
"Frankowa" mapa Polski. Sprawdź, gdzie jest najwięcej zagrożonych kredytobiorców Wysokie nasycenie kredytami walutowymi występuje nie tylko w zamożnych powiatach i miastach, ale również na...
Jest pomysł na fundusz pomocy "frankowiczom" Jednak proponowany przez prezydenta fundusz restrukturyzacji kredytów hipotecznych ma pomagać nie tylko zadłużonym we franku szwajcarskim.
bEpPtUOG
wiadomości
waluty
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)