Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowy pieniądz w Polsce. Od dziś "Zielony"

0
Podziel się:

Według planów przedsiębiorców nową walutą będą objęte wszystkie województwa, w tym 10 tysięcy firm.

Nowy pieniądz w Polsce. Od dziś "Zielony"
(CarlosAndreSantos/iStockphoto)

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wprowadza własną walutę - Zielonego. Ma służyć w handlu pomiędzy firmami. Aktualnie mogą z niej korzystać przedsiębiorcy zrzeszeni w ZPP w dwóch województwach: świętokrzyskim i małopolskim. W następnych miesiącach, systematycznie będą włączane kolejne województwa.

_ - By program dobrze działał, lokalnie musi w nim uczestniczyć co najmniej 150 firm - _ powiedział Dariusz Brzozowiec, dyrektor ds. współpracy biznesowej ZPP.

Główną ideą programu jest pomoc zrzeszonym firmom w sprzedaży nadwyżek handlowych za Zielonego (tak nazywa się waluta ZPP)._ _

_ - Można powiedzieć, że za Zielonego firmy sprzedają to, czego nie są w stanie sprzedać za gotówkę, a kupują to, co wcześniej kupowały za gotówkę. Oznacza to znaczne i realne korzyści finansowe - _ powiedział Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP.

Model działania systemu jest stosunkowo prosty. Na stronie www.zielony.biz.pl zarejestrowane firmy wystawiają swoje oferty handlowe i inni uczestnicy systemu mogą z nich skorzystać, płacąc Zielonymi. Ale to nie tylko to.

Na konferencji prasowej ZPP przedstawiło powiązany z walutą cały pakiet usług biznesowych dla swoich członków. Na pakiet składają się: waluta do handlu pomiędzy firmami, grupa zakupowa (m.in. paliw i energii), platforma handlowa, spotkania networkingowe oraz program lojalnościowy dla klientów członków ZPP.

_ - Wszystkie te usługi będą dostępne za pomocą jednej karty - _powiedział Dariusz Brzozowiec. _ - Oznacza to, że jeśli lokalny sklep spożywczy zechce wydać swojemu klientowi kartę stałego klienta, to ta sama karta będzie akceptowana w co najmniej kilkuset, a docelowo w kilku tysiącach innych sklepów _.

Zielony i towarzyszący mu pakiet to kolejny element usług dla firm członkowskich ZPP, który oferuje organizacja. Według planów wszystkie województwa będą objęte programem najpóźniej do końca 2016 roku, a docelowo aktywnie handlować w systemie ma około 10 tysięcy firm.

Nad emisją pieniądza w systemie będzie czuwała Spółdzielnia. Kurs Zielonego jest zawsze równy złotówce, a suma bilansowa systemu zawsze będzie wynosiła „0".

Czytaj więcej w Money.pl
"Frankowa" mapa Polski. Sprawdź, gdzie jest najwięcej zagrożonych kredytobiorców Wysokie nasycenie kredytami walutowymi występuje nie tylko w zamożnych powiatach i miastach, ale również na...
Jest pomysł na fundusz pomocy "frankowiczom" Jednak proponowany przez prezydenta fundusz restrukturyzacji kredytów hipotecznych ma pomagać nie tylko zadłużonym we franku szwajcarskim.
wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)