Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy plan dla Grecji. Kolejne 110 mld euro

0
Podziel się:

Przedstawiciele państw strefy euro uzgodnili w zasadzie nowy trzyletni program dostosowawczy dla Grecji, który ma być realizowany do połowy 2014 roku.

Nowy plan dla Grecji. Kolejne 110 mld euro
(PAP/EPA)

Przedstawiciele państw strefy euro uzgodnili w zasadzie nowy trzyletni program dostosowawczy dla Grecji, który ma być realizowany do połowy 2014 r. i uwzględniać zwiększone finansowanie z zewnątrz - podał dziś Reuters.

Na zdj. Grecy sprzeciwiający się cięciom budżetowym

Nieoficjalnie wiadomo, że złożony z wiceministrów oraz wyższych przedstawicieli władz 17 państw Komitet Ekonomiczny i Finansowy (EFC) zaaprobował w zasadzie program dla Grecji w trakcie rozmów w Wiedniu, które zakończyły się wczoraj po północy.

Drugi program wsparcia dla Grecji, który uzupełni uzgodniony w maju 2010 roku pakiet pomocowy na kwotę 110 mld euro, obejmie również pewien udział inwestorów z sektora prywatnego, ale będzie on ograniczony, by nie wprowadzać zamieszania na rynku kredytowym.

Szczegóły tego zaangażowania oraz podział finansowania programu między poszczególnych międzynarodowych partnerów mają zostać ustalone przed wyznaczonym na 20 czerwca spotkaniem ministrów finansów strefy euro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t93776.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bialorus;chce;kolejnego;kredytu;od;mfw,56,0,843064.html) Białoruś chce kolejnego kredytu od MFW Premier Białorusi uważa, że program kredytowy mógłby być realizowany w ciągu 3-5 lat. Białoruś przeżywa obecnie silny kryzys finansowy - brakuje jej walut obcych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t97553.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/serbia;pozyczy;od;mfw;miliard;euro,154,0,839834.html) Serbia pożyczy od MFW miliard euro? Serbski rząd może zwrócić się do Międzynarodowego Funduszu Walutowego o około 1 mld euro w ramach przyszłej umowy pożyczkowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t94164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecja;opusci;rolety;prosza;o;12;mld;euro,19,0,837395.html) Grecja opuści rolety? Proszą o 12 mld euro Grecja potrzebuje następnej transzy pomocy finansowej Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)