Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nowy rząd kopacz
20.09.2014 11:51

Nowy rząd Ewy Kopacz. "Kaczyńskiemu będzie trudniej atakować nową premier"

Mam przeświadczenie, że prezes PiS atakując kobiety, nawet jeśli to robi, to zawsze pamięta, że to kobieta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/Reporter)

- _ Jarosław Kaczyński atakując kobiety, nawet jeśli to robi, zawsze pamięta, że to kobieta. I chyba ma kłopot z przekroczeniem tej granicy _- stwierdziła Joanna Kluzik-Rostkowska, minister edukacji narodowej. Zdradziła też, że prezes PiS wciąż nie mówi jej dzień dobry. Przestał się jej kłaniać, odkąd ich polityczne drogi się rozeszły.

Kluzik-Rostkowska w programie _ Po przecinku _ w TVP Info komentowała zmiany, których w rządzie dokonała Ewa Kopacz desygnowana na premiera. Jej zdaniem Jarosławowi Kaczyńskiemu będzie trudniej atakować kobietę na stanowisku szefa rządu, niż to było w przypadku Donalda Tuska.

- _ Bardzo chciałabym, aby w Polsce polityk traktowany był, jak polityk. A fakt, że jest kobietą był drugorzędny. Mam przeświadczenie, że Jarosław Kaczyński atakując kobiety, nawet jeśli to robi, to zawsze pamięta, że to kobieta. I chyba ma kłopot z przekroczeniem tej granicy _ - mówiła.

W gabinecie Ewy Kopacz jest aż pięć kobiet. Komentatorzy wytykają przyszłej pani premier, że powołanie Teresy Piotrowskiej na szefa MSW jest błędem. - _ Taki męski resort, a postawiono na kobietę, na pewno będzie problem _- ironizowała minister edukacji. Przypomniała, że Piotrowska była wojewodą, jest politykiem od czerech kadencji Sejmu i apelowała, aby dać szansę nowej szefowej MSW.

Kluzik-Rostkowska broniła także kandydatury Grzegorza Schetyny na stanowisku szefa dyplomacji. Jej zdaniem to naturalna droga przewodniczącego sejmowej komisji spraw zagranicznych. Według niej ma szerokie kontakty zagraniczne i uczestniczył w wizytach najważniejszych gości zagranicznych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: nowy rząd kopacz, joanna kluzik rostkowska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz