Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy sondaż TNS Polska. PiS przed PO

0
Podziel się

TNS Polska badał preferencje partyjne tych osób, które zdecydowanie lub raczej zgłaszały zamiar pójścia na wybory.

Nowy sondaż TNS Polska. PiS przed PO
(Piotr Blawicki/East News)
bCXvZcdh

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w kwietniu, wygrałoby je PiS z 32 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska. Na PO chce głosować 29 proc. badanych, a na SLD - 10 proc. Do parlamentu weszliby także politycy PSL z 5 proc. poparcia.

Pozostałe partie, o które pytano w badaniu: Kongres Nowej Prawicy, Twój Ruch, Polska Razem Jarosława Gowina oraz Solidarna Polska uzyskały po 2 proc. wskazań. 16 proc. respondentów nie było zdecydowanych, którą partię poprzeć.

W porównaniu do sytuacji sprzed miesiąca dystans między PiS i PO zmniejszył się z 5 pkt proc. do 3 pkt proc., podczas gdy jeszcze w styczniu wynosił 10 pkt proc. - odnotowuje TNS Polska.

bCXvZcdj

W porównaniu z marcem poparcie dla PiS wzrosło o 1 punkt procentowy, a dla PO - o 3 punkty. Poparcie zarówno dla SLD jak i dla PSL wzrosło o 1 pkt proc. Twój Ruch stracił 3 punkty procentowe, a Polska Razem Jarosława Gowina oraz Solidarna Polska - po jednym punkcie proc. Notowania Kongresu Nowej Prawicy nie zmieniły się.

Zamiar wzięcia udziału w głosowaniu zadeklarowało w sposób zdecydowany 19 proc. badanych. 36 proc. respondentów mówiło, że raczej poszliby do urn, 14 proc. - że _ raczej nie _, a 20 proc. deklarowało, że na pewno nie wzięłoby udziału w głosowaniu. TNS Polska badał preferencje partyjne tych osób, które _ zdecydowanie _ lub _ raczej _ zgłaszały zamiar pójścia do wyborów.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-9 kwietnia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 973 dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj więcej w Money.pl

bCXvZcdp
bCXvZcdK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)