Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

Obama chce nowych miejsc pracy. Dlaczego republikanie protestują?

0
Podziel się:

Prezydent USA Barack Obama przedstawi jutro swój program stymulacji rynku pracy. Operacja może kosztować 300 mld dolarów i będzie finansowana cięciami budżetowymi.

Obama chce nowych miejsc pracy. Dlaczego republikanie protestują?
(willwhitedc/CC/Flickr)

Obama ma przedstawić swój program stymulacji rynku pracy, którego koszt szacuje się na 300 mld dolarów. - _ Wydatki mają być finansowane cięciami wydatków publicznych _ - donosi stacja CNN powołując się na źródła wśród Demokratów. Rzecznik Białego Domu nie chciał komentować doniesień CNN.

Tymczasem kongresmeni z ramienia Partii Republikańskiej poprosili Obamę o spotkanie jeszcze przed jego wystąpieniem przed Kongresem. Są punkty, w których może dojść do kompromisu z Demokratami w kwestii tworzenia miejsc pracy, napisali spiker Izby Reprezentantów John Boehner i lider Republikańskiej większości w Izbie Reprezentantów Eric Cantor.

Obaj politycy podkreślają, że ich partia nie jest zasadniczo przeciwna związanym z tworzeniem miejsc pracy projektom infrastrukturalnym, jakie Obama zamierza przedstawić w swoim wystąpieniu. Ogólnie rzecz biorąc walka o rozwiązania nie kończy się na sytuacji _ wszystko albo nic _, piszą w swoim liście Boehner i Cantor. _ - Różnice między nami nie powinny powstrzymywać nas od działania w dziedzinach, w których mamy wspólne zdanie. _

Jednocześnie Boehner i Cantor dają do zrozumienia, że obciążające budżet nowe programy infrastrukturalne, które mają pobudzić gospodarkę są dla nich nie do zaakceptowania. W zamian zażądali, by rząd zmniejszył państwowe regulacje, obniżył podatki od przedsiębiorstw i uchwalił nowe ustawy dotyczące ochrony środowiska. Ponadto rząd powinien otworzyć drogę do zawieszonych od lat umów o wolnym handlu. Pomogłoby to przedsiębiorstwom tworzyć nowe miejsca pracy.

List jest reakcją na żądania Obamy wobec Kongresu i przede wszystkim wobec opozycyjnej Partii Republikańskiej, by zakończyć blokowanie jego inicjatyw służących stymulowaniu gospodarki kraju. W swoim zapowiedzianym na czwartek wystąpieniu Obama zamierza wskazać konkretne działania, które mają doprowadzić do redukcji wysokiego bezrobocia w USA.

O bezrobociu w USA czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t36613.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/amerykanie;maja;powody;bac;sie;o;prace,159,0,902303.html) Amerykanie mają powody bać się o pracę W sierpniu miało przybyć 68 tys. nowych miejsc pracy. Zatrudnienie jednak się nie zwiększyło.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t37274.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zaskakujace;dane;z;usa;bezrobocie;w;gore,198,0,824518.html) Zaskakujące dane z USA. Bezrobocie w górę Stopa bezrobocia w kwietniu wzrosła do 9 procent. Oczekiwano 8,8 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t37256.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;usa;wzrosla;liczba;nowych;bezrobotnych,240,0,749296.html) W USA wzrosła liczba nowych bezrobotnych Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku spadła natomiast o 47 tysięcy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)