Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Tomasz Zalewski
|

Obama chce walczyć z nierównowagą gospodarczą

0
Podziel się:

Prezydent USA zamierza współpracować w tym z przewodniczącą G8 Francją.

Obama chce walczyć z nierównowagą gospodarczą
(PAP/EPA)
bEUePFNN

Prezydent Obama spotkał się z przebywającym z wizytą w USA prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym. Głównym tematem ich rozmowy była stabilizacja globalnego systemu finansowego oraz przygotowania przed styczniowym spotkaniem państw grupy G20.

Przed spotkaniem media amerykańskie donosiły, że Sarkozy proponuje reformę globalnego systemu finansowego zmierzającą m.in. do zmniejszenia jego zależności od dolara jako światowej waluty rezerwowej. Według radia NPR, propozycja ta ma poparcie Chin.

Po rozmowie z Obamą w Białym Domu, Sarkozy powiedział tylko, że jego kraj _ chce harmonijnie współpracować z USA _ w sprawach globalnej gospodarki.

bEUePFNP

Obama oświadczył ponadto, że ze swoim francuskim gościem omawiał przygotowania do zbliżającego się szczytu G20 i kwestię _ przezwyciężenia przejawów nierównowagi w światowej gospodarce, które hamują jej wzrost _.

Francja sprawuje w tym roku przywództwo grupy G8, największych potęg gospodarczych i politycznych świata, oraz grupy G20, klubu poszerzonego o najważniejsze kraje rozwijające się, jak Chiny, Brazylia, Indie itd. Szczyt państw G20 odbędzie się w tym miesiącu, a spotkanie przywódców klubu G8 w maju w Deauville we Francji.

Na spotkaniu Obama i Sarkozy omawiali także takie problemy, jak konflikt z Iranem na tle programu nuklearnego tego kraju, sytuację na Bliskim Wschodzie oraz w Afganistanie i Pakistanie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t98347.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sarkozy;przed;g20;chce;szczytu;g3,88,0,682584.html) Sarkozy przed G20 chce szczytu G3 Prezydent Francji zaprosił kanclerz Niemiec i prezydenta Rosji na rozmowy o bezpieczeństwie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t75345.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szczyt;g20;zakonczy;sie;fiaskiem,251,0,636667.html) Szczyt G20 zakończy się fiaskiem? Merkel: nie sądzę, byśmy dogadali się w sprawie opodatkowania transakcji finansowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t110653.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;rzad;nie;zatrudni;8;milionow;bezrobotnych,214,0,709334.html) Obama: Rząd nie zatrudni 8 milionów bezrobotnych Amerykański prezydent powiedział, że gospodarka światowa _ wróciła na drogę uzdrowienia _.
bEUePFOq
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)