Notowania

obama
18.06.2010 14:06

Obama do G20: Strzeżcie wzrostu gospodarczego!

Prezydent USA wzywa do podtrzymania planów pobudzania gospodarek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Zdaniem prezydenta USA Baracka Obamy _ wyraźna słabość _ utrzymuje się wśród największych i rozwijających się gospodarek świata. _ Jest niezbędne, byśmy mieli trwały wzrost, tworzący dobre miejsca pracy, których potrzebują nasi obywatele _ - wskazał Obama.*

W jego ocenie szczyt państw G20 w Toronto w dniach 26-27 czerwca powinien koncentrować się na staraniach ustabilizowania długu publicznego. Państwa powinny być też ostrożne i nie rezygnować zbyt szybko z programów pobudzania swych gospodarek - przekonuje amerykański przywódca w liście do przywódców państw grupy G20.

_ Sygnały wysyłane przez elastyczne kursy wymiany są konieczne, by wesprzeć silną i zrównoważoną gospodarkę _ - napisał Obama, robiąc zapewne - jak pisze agencja Reutera - aluzję do Chin. Podkreślił w liście: _ Jestem przekonany, że wszystkie kraje G20 powinny przygotować do wdrożenia wiarygodne i popierające wzrost plany w celu przywrócenia trwałości finansów publicznych. Jednak jest kluczową sprawą, by czas i tempo konsolidacji w każdej z gospodarek był dopasowany do potrzeb gospodarki globalnej, popytu sektora prywatnego oraz sytuacji krajowej _.

NAJWIĘKSZE PAŃSTWA ROZMAWIAJĄ O GOSPODARCE:

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Geithner: Cięcia deficytów nie mogą być zbyt ostre ]( http://news.money.pl/artykul/geithner;ciecia;deficytow;nie;moga;byc;zbyt;ostre,47,0,628271.html )
* [ Europejskie banki zapłacą nowy **podatek**? ]( http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/europejskie;banki;zaplaca;nowy;podatek,138,0,625290.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz