Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obama: Nie można porównywać Włoch do Grecji

0
Podziel się

Prezydent USA Barack Obama wyraził przekonanie, że nie można porównywać sytuacji finansowej Włoch do położenia Grecji.

Obama: Nie można porównywać Włoch do Grecji
(PAP/EPA)
bDyTiiUR

Prezydent USA wyraził przekonanie, że Włochy, jako bogata gospodarka, łatwiej poradzą sobie z zadłużeniem. Wskazał jednak pewne warunki._ _

W wypowiedzi dla włoskiej agencji Obama komentując sytuację finansową Włoch powiedział: _ Dokonałbym rozróżnienia między Grecją a Włochami . - Grecja ma tak naprawdę problem z wypłacalnością, ma wielki dług i musi podjąć bardzo twarde, długoterminowe decyzje, jeśli chce pozostać w Unii Europejskiej _ - stwierdził Obama.

_ - Włochy natomiast mają większy problem z płynnością finansową. To kraj wielki i bogaty, to trzecia europejska gospodarka, ósma na świecie, gdzie jest wiele bogatych osób _ - oświadczył Obama w wypowiedzi dla Ansy podczas spotkania z przedstawicielami mediów w Białym Domu.

bDyTiiUT

_ - Włochy mogą uporać się ze swoim zadłużeniem pod warunkiem, że rynki nie popadną w kryzys zaufania do waszej woli politycznej i zdolności zachowania kontroli nad systemem finansowym _ - dodał prezydent Stanów Zjednoczonych. Jego zdaniem konieczne jest to, by Unia Europejska wystosowała jasny sygnał do rynków, że ona także odegra swą rolę dopilnowując tego, by _ Włochy przezwyciężyły ten problem płynności finansowej _.

_ - Do tej pory Europa nie uruchomiła struktur, które mogłyby zapewnić rynki o swoim zaufaniu. Nie jest na to za późno, ale trzeba działać stanowczo _ - ocenił Barack Obama.

O włoskim kryzysie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t189353.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/mario;monti;nowym;premierem;wloch;byc;moze;juz;w;poniedzialek,215,0,963287.html) To nowy premier Włoch? Chcą Super Mario Rychłe powołanie nowego rządu we Włoszech na czele z byłym unijnym komisarzem, ekonomistą Mario Monti jest coraz bardziej prawdopodobne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t38636.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/indeksy;nurkuja;panika;na;wall;street,75,0,963147.html) Indeksy nurkują. Panika na Wall Street Sesję zdominował strach o przyszłość strefy euro. Tym razem to nie Grecja była w centrum.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t187492.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/finanse;wloch;sa;powazniejszym;problemem;niz;grecja,62,0,960062.html) Grecja jest nieważna. Prawdziwy problem to... Rynki otrzymały mocny sygnał, że dla kryzysu w strefie euro nadal nie ma rozwiązania.
bDyTiiVu
KOMENTARZE
(0)