Notowania

obama
24.01.2011 15:10

Obama proponuje pakt republikanom

Prezydent wzywa opozycję do debaty nad tworzeniem nowych miejsc pracy i obniżeniem deficytu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Barack Obama apeluje do opozycji w Kongresie o działania mające obniżyć deficyt budżetu centralnego. Jak donosi _ The Wall Street Journal _, amerykański prezydent wezwał między innymi do obniżenia stawki podatku dochodowego.

Barack Obama zaproponował by wspólną debatę rozpocząć już jutro. Takie wystąpienie zamieszczono w internecie.

Jak donosi dziennik, prezydent zaapelował do opozycji by wzniosła się ponad podziały i wspólnie z demokratami przystąpiła do dyskusji nad tym, jak tworzyć miejsca pracy i podnosić konkurencyjność amerykańskiej gospodarki.

Jednocześnie chce by republikanie poparli zwiększone wydatki na edukację, infrastrukturę, naukę i sektor energetyczny.

ZOBACZ APEL BARACKA OBAMY (ang):

Zarówno Biały Dom jak i republikanie umieszczą problem deficytu budżetu centralnego w centrum swoich programów przed wyborami prezydenckimi w 2012 roku.

Republikanie już teraz domagają ostrych cięć krajowych programów socjalnych, sięgających 100 mld dolarów. Tymczasem demokratom zależy na obronie między innymi takich programów jak Social Security, które mogłyby mieć bardziej dramatyczne skutki dla budżetu w długim okresie, ale w krótkiej perspektywie jego koszty są niewielkie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t88874.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/usa;szykuja;podatek;bankowy;bo;tego;chca;amerykanie,172,0,575916.html) USA szykują podatek bankowy, bo tego chcą Amerykanie Wall Street ma pomóc w zmniejszeniu deficyt budżetowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/usa;w;obliczu;katastrofy;dlug;przekroczyl;14;bln;dolarow,153,0,754329.html) USA w obliczu katastrofy. Dług przekroczył 14 bln dolarów Niemal połowa obecnego zadłużenia powstała w ciągu ostatnich sześciu lat.
Tagi: obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz