Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Obama zapewnia, że będzie więcej jawności w zbieraniu danych

0
Podziel się:

Prezydent Obama zapewnia, że służby specjalne nie będą podsłuchiwać państw, z którymi współpracują Stany.

Obama zapewnia, że będzie więcej jawności w zbieraniu danych
(The U.S. Army/CC/Flickr)

Prezydent Barack Obama zapowiada więcej jawności w działaniu służb wywiadowczych i reformę procedur w zakresie zbierania danych koniecznych do zapewnienia bezpieczeństwa państwa.
Obama przedstawia w ministerstwie sprawiedliwości zmiany w programach inwigilacji prowadzonej przez wywiad amerykański. To efekt ujawnianych przez ostatnie miesiące przez byłego konsultanta NSA Edwarda Snowdena, informacji o zbieraniu na masową skalę danych, w tym obcokrajowców.

Barack Obama zadeklarował , że USA nie będzie szpiegowało rządzących z najbardziej zaprzyjaźnionych i najbliższych sojuszniczych państw. Prezydent Stanów Zjednoczonych powiedział też, że rozmiary szkód wyrządzonych przez Edwarda Snowdena mogą być nie do oszacowania przez lata.

Prezydent zapowiedział między innymi , że wezwie Kongres do utworzenia niezależnego panelu adwokatów, którzy będą współpracowali z sądem rozpatrującym sprawy o terroryzm. Zapowiada też większą jawność w ujawnianiu, jakiego rodzaju informacje są zbierane i coroczne weryfikowanie raportów na ten temat.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)