Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obligacje skarbu państwa. Bank Morgan Stanley wycenia je "ponad rynek"

0
Podziel się

Trend wzrostowy poprawia się, NBP zakończył cykl obniżek, deficyt obrotów towarowych zawęża się, a reformy strukturalne nie są tak pilne, jak w innych państwach regionu - uzasadniają analitycy.

Obligacje skarbu państwa. Bank Morgan Stanley wycenia je "ponad rynek"
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bDoRaKDF

Morgan Stanley (MS) podniósł wycenę polskich obligacji do _ ponad rynek _ (overweight). W uzasadnieniu wskazał na czynniki związane z cyklem gospodarczym i na zjawiska na polskim rynku obligacji skarbowych.

_ Trend wzrostowy poprawia się, NBP zakończył cykl obniżek, deficyt obrotów towarowych zawęża się, a reformy strukturalne nie są tak pilne, jak w innych państwach regionu _ - zaznaczono w komentarzu.

_ Głównym ryzykiem jest duża pula obligacji skarbowych denominowanych w złotym w rękach zagranicznych inwestorów. Nie przewidujemy jednak okresu finansowego ryzyka, który skłoniłby ich do jej zmniejszenia _ - napisali analitycy.

bDoRaKDH

W 2014 r. MS spodziewa się stopniowego wzrostu rentowności z uwagi na zakończenie cyklu obniżek stóp procentowych przez NBP i tendencje na rynkach bazowych.

_ Prawdopodobne jest dalsze ustromienie krzywej; przyszłe wahania powinny nasilić się w miarę, jak OFE będą wycofywać się z rynku obligacji, w czasie, gdy napływ zagranicznych inwestycji na polski rynek papierów skarbowych będzie przytłumiony _ - dodają.

_ Ostatnio widoczne poszerzenie spreadów poprawiło wyceny wraz z poprawą fundamentów gospodarki i korzystnymi czynnikami technicznymi (fundusze inwestycyjne wyceniają polskie papiery skarbowe poniżej rynku) skłania nas do zajęcia bardziej konstruktywnej postawy wobec polskich obligacji _ - konkludują.

Czytaj więcej w Money.pl

bDoRaKDN
bDoRaKEi
Źródło:
KOMENTARZE
(0)