Notowania

elżbieta rafalska
19.12.2016 11:56

Elżbieta Rafalska: to dobry dzień dla polskich emerytów

Rząd uznał, iż stan zdrowia znacznej części polskich emerytów nie pozwala na pracę do 67. roku życia. Nie sprzyja temu również sytuacja na rynku pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EAST NEWS)

Stan zdrowia polskich emerytów i rynek pracy często nie pozwalają pracować do 67. roku życia - powiedziała w poniedziałek minister rodziny Elżbieta Rafalska. Zapewniła, że rząd ocenił skutki obniżenia wieku emerytalnego.

- Rząd wnikliwie i uważnie ocenił skutki tej regulacji zarówno pod względem społecznym, jak i gospodarczym - powiedziała Rafalska po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy obniżającej wiek emerytalny.

Jak dodała, rząd uznał, iż stan zdrowia znacznej części polskich emerytów nie pozwala na pracę do 67. roku życia. Nie sprzyja temu również sytuacja na rynku pracy.

- To dobry dzień dla polskich emerytów i rencistów; pana podpis pod tą ustawą kończy czteroipółletni okres obowiązywania złych, niepożądanych rozwiązań - dodała. Zaznaczyła, ze rząd wprowadził tylko nieznaczne legislacyjne poprawki.

Przypomniała, że w 2012 r. po przyjęciu ustawy, która od 1 stycznia 2013 wydłużyła wiek emerytalny kobietom i mężczyznom i zrównała go do 67. roku życia, PiS zapowiedziało, że gdy wygra wybory, przywróci wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Oprac. Bartosz Wawryszuk

Tagi: elżbieta rafalska, emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-12-2016

przyszły emerytA niby dlaczego mamy dłużej pracować ? bo tusk tak wymyślił . niech oddadzą za osmiorniczki i inne fanty a znajdzie się tego że cho cho .

19-12-2016

JDCieszcie się zwolennicy PIS-u. Już niedługo wszyscy będziemy spłacać gigantyczne zadłużenie, które powstało za rzadow PiS. A na emerytury nie … Czytaj całość

19-12-2016

JacekChwyt propagandowy rodem z PRL. Ludzie się cieszą. Radzę poczekać z radością. Grecy też się cieszyli. Dzisiejszy podpis, to kolejna próba kupna … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (43)