Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Obniżenie ratingów to "działanie przestępcze"

0
Podziel się:

- To agresja wobec Włoch, działających w tym kraju firm, wobec rodzin i obywateli - oburza się krajowy związek banków.

Obniżenie ratingów to "działanie przestępcze"
(AP/FOTOLINK/East News)

Środowiska finansowe i polityczne we Włoszech przyjęły z oburzeniem decyzję agencji Moody's o obniżeniu ratingu 26 krajowych banków. Wyrażane są opinię, że to _ akt agresji _ wobec Włoch i _ działanie przestępcze _.

Agencja obniżyła rating dziesięciu banków o 1 stopień, ośmiu o 2 stopnie, sześciu o 3 i dwóch o 4. W ocenie Moody's włoskie banki są szczególnie narażone na skutki niekorzystnych warunków, wynikających z obecnego kryzysu. Obniżenie ratingu największych banków włoska prasa nazywa _ nowym ciosem _.

Bardzo stanowczo decyzję amerykańskiej agencji ocenił Związek Włoskich Banków (ABI). W wydanej nocie podkreślił, że jest ona _ niesprawiedliwa, niezrozumiała i nieuzasadniona _. Związek banków uznał ponadto, że jest to _ agresja wobec Włoch, działających w tym kraju firm, wobec rodzin i obywateli _.

ABI zapowiedziało podjęcie kroków, by - jak wyjaśnił - _ we wszystkich instancjach chronić słuszne interesy włoskiej gospodarki, tak ciężko dotkniętej przez decyzje agencji ratingowych. _

_ Po raz kolejny agencje ratingowe potwierdzają, że są elementem destabilizacji rynków za sprawą stronniczych i sprzecznych ocen _ - głosi komunikat związku.

Prezeska wpływowej federacji przemysłowców (Confindustria) Emma Marcegaglia wyraziła zaniepokojenie z powodu _ kontynuacji ataków _ na Włochy. _ - Takie oceny powinny być wydawane z większą rozwagą, sytuacja jest delikatna _ - zauważyła. Marcegaglia całkowicie poparła kategoryczne stanowisko związku włoskich banków.

Lider ugrupowania Unia Centrum Pier Ferdinando Casini powiedział, że decyzja Moody's to _ niebywale ciężki atak . - Agencje ratingowe realizują przestępczy plan wobec Włoch i Europy _ - dodał Casini. Jego zdaniem niezbędne jest powołanie europejskiej agencji ratingowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Pogrom na rynkach. Moody's obniża ratingi 26 banków Agencja zaczęła spełniać swoje groźby sprzed kilku miesięcy.
Grożą masową obniżką ratingów Włosi, Francuzi i Brytyjczycy drżą. Ale nie tylko oni. Na czarnej liście jest także 114 europejskich banków.
Banki nie biorą prowizji. By ratować kraj Dziś we Włoszech dzień sprzedaży wieloletnich obligacji państwowych bez prowizji, pobieranej przez banki.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)