Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.07.2005 18:54

Od dziś czynna jest druga część Tischnerówki

W Łopusznej koło Nowego Targu odbyły się uroczystości upamiętniające księdza profesora Józefa Tischnera. W tym roku mija piąta rocznica jego śmierci. W ramach obchodów otwarto drugą część Tischnerówki - domu pamięci księdza profesora.

Podziel się
Dodaj komentarz

W uroczystościach w Łopusznej uczestniczyli między innymi przedstawiciele Papieskiej Akademii Teologicznej, gdzie ksiądz Tischner przez wiele lat był dziekanem oraz konsul Republiki Austrii, gdzie znajduje się Instytut Nauk o Człowieku, którego ksiądz Tischner był współzałożycielem.

Drugą część Tischnerówki poświęcił kardynał Franciszek Macharski. On też przewodniczył mszy za księdza profesora i wygłosił homilię. Jak podkreślił, pamięć o księdzu Tischnerze to także pamięć o filozofie i uczonym. "Lata trudów i zmagań, rozmów i dyskusji, wykładów i powrotów do pisania księdza Tischnera to pragnienie prawdy i dobra oraz jego miłość do ludzi" - mówił kardynał Macharski. Przypomniał również, że ostatnie słowa tego kapłana i uczonego odwoływały się do zapisków prostej zakonnicy siostry Faustyny - "Bóg jest miłosierny".

Podczas mszy zawsze wierni Tischnerowi górale odśpiewali mu jego ulubioną pieśń, którą go żegnali pięć lat temu - "Krywaniu, Krywaniu wysoki..."

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz